Robot ze sztuczną inteligencją – dostosuj naukę do zmieniających się potrzeb rynku

Sztuczna inteligencja zrewolucjonizowała świat technologii. Nie dziwi więc fakt, że jest ona obecna także w robotyce i automatyce. Zaawansowane maszyny, zdolne do autonomicznego myślenia oraz uczenia się dają nam nowe możliwości w dziedzinie edukacji. Nic więc dziwnego, że urządzenia takie jak robot ze sztuczną inteligencją, stają się coraz popularniejsze, tak więc zdecydowanie warto edukować o nich podczas zajęć w szkołach i uczelniach wyższych. Odkryj najważniejsze informacje na temat urządzeń wykorzystujących sztuczną inteligencję, ich możliwości oraz modele, które znajdziecie w naszej ofercie.

 

Spis treści:

 

Roboty ze sztuczną inteligencją – wyższy poziom robotyki

Technologia AI otwiera przed nami nowe drzwi. Robot ze sztuczną inteligencją ma zdolność do samodzielnego uczenia się, interakcji z ludźmi, poprawy poziomu bezpieczeństwa czy rozwoju w zakresie edukacji. Innowacje takie jak systemy inteligentnego sterowania ruchem drogowym pomagają nam na co dzień. To właśnie od nich zależy nasz komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Ponadto roboty ze sztuczną inteligencją niosą za sobą dużą wartość edukacyjną. Młodzi adepci automatyki i robotyki mogą uczyć się na nich wykorzystywania najnowszych mechanizmów w praktyce.

 

Magician E6 – robot umożliwiający odkrywanie sztucznej inteligencji

Jednym z robotów, którego polecamy do nauki zagadnień związanych ze sztuczną inteligencją jest Magician E6. Ten sześcioosiowy robot współpracujący został stworzony z myślą o edukacji i realizacji projektów naukowych, choć jego osiągi dorównują robotom przemysłowych.

Co więcej, wyposażając robota w odpowiednie kamery i czujniki, urządzenie jest w stanie rozpoznawać obiekty, śledzić je i reagować na ich ruch. To umożliwia mu wykonywanie zadań, takich jak sortowanie przedmiotów, na kontrolę jakości produktów oraz innych prac związanych z obrazem. Warto dodać, że Magician E6 został zaprojektowany z myślą o bezpiecznej współpracy z ludźmi.

Dzięki zaawansowanym czujnikom bezpieczeństwa może wspomagać pracowników, bez ryzyka kolizji oraz powodowania obrażeń. Inteligentne funkcje robota to także duże ułatwienie w kwestii powtarzalności procesów, co można wykorzystać podczas automatyzacji zadań.

 

Sprawdź więcej informacji na stronie: https://edu4industry.com/produkt/dobot-magician-e6/
 

Włączanie funkcji AI w Magician Lite – robot ze sztuczną inteligencją

Jak się okazuje Dobot Magician Lite również może korzystać ze sztucznej inteligencji. Urządzenie jest w stanie rozpoznawać kolory, kształty, a nawet wyrazy i działać na podstawie ustalonych schematów. Aby w pełni wykorzystać jego potencjał, należy dokupić do niego zestaw AI Teaching Kit, który poszerza funkcje o moduł AI.

W zestawie znajdziemy także planszę z literami, kartami obrazkami oraz modelami owoców. Dzięki niej dzieci poznają działanie sztucznej inteligencji w praktycznym działaniu. Robot ze sztuczną inteligencją działa na podstawie technologii OCR, która polega na rozpoznawaniu obrazów. Technologia ta jest stosowana do pracy w magazynach lub na halach produkcyjnych np. przy sortowaniu produktów.

System identyfikuje obrazy, potrafi odczytywać tekst, rozpoznaje tablice rejestracyjne, reklamy i znaki drogowe. Dobot Magician Lite z modułem AI Teaching Kit został zaopatrzony w takie funkcje jak rozpoznawanie mowy oraz twarzy. Ten innowacyjny sprzęt jest w stanie automatycznie segregować śmieci, brać udział w grach i wykonywać różne ćwiczenia. 

 

Sprawdź więcej informacji na stronie: https://edu4industry.com/produkt/dobot-magician-lite/

 

Jaką rolę odgrywa AI w Magician Go?

Poza zestawem dydaktycznym klienci mogą skorzystać z innego rozwiązania, aby rozwinąć możliwości Magician Lite. Mowa o platformie Magician Go, która czyni robota mobilnym. Dzięki niej ramię robota może się poruszać i działać w szerokim spektrum scenariuszy.

Platforma Magician Go jest wyposażona w dwie kamery i działa w oparciu o sztuczną inteligencję. Zaawansowana technologia umożliwia śledzenie ruchu robota, symulowanie wydarzeń i planowanie optymalnych tras podróży. Za sprawą platformy Magician Go jazda jest całkowicie autonomiczna, a sam robot ze sztuczną inteligencją może rozpoznawać obraz, przetwarzać tekst oraz wykrywać twarze.

Platforma jest w stanie rozpoznać znaki drogowe, reagować na przechodniów i obsługiwać ramię robota podczas jazdy. Jeśli chodzi o obsługę Magician Go jest kompatybilny z oprogramowaniem DobotLab, które umożliwia programowanie graficzne oraz w języku Python.

 

Sprawdź więcej informacji na stronie: https://edu4industry.com/produkt/dobot-magician-go/

 

Basic AI Kit – roboty ze sztuczną inteligencją Dobot

Zestawy AI marki Dobot to sposób, aby roboty ze sztuczną inteligencją wykonywały swoje zadania wzorowo. Basic AI Kit to zestaw modułów elektronicznych dla robotów Dobot, które pozwalają odkrywać sztuczną inteligencję we wszystkich jej aspektach. W zestawie znajdziemy płytę sterującą, sensory, a także moduły rozpoznawania głosu i obrazu.

Wiele możliwości sterowania daje uczniom kontrolę nad urządzeniem za pomocą przycisków, joysticka oraz mowy. Zestaw Basic AI Kit to interaktywne środowisko edukacyjne dla najmłodszych. Platforma wspiera rozwój wtórny, jest kompatybilna z Mixly i czujnikami peryferyjnymi Arduino. W ramach nauki uczniowie mogą stworzyć pilot Dobot oraz przy okazji nauczyć się, jak działają obwody oraz jakie możliwości daje programowanie.

 

Sprawdź również inne artykuły dostępne na stronie w zakresie możliwości robotów Dobot:
 

Inne roboty ze sztuczną inteligencją w Edu4Industry

Warto zwrócić uwagę, że w praktyce każde ramię robota, które znajduje się w ofercie Edu4Industry, może być wykorzystywane do nauki zagadnień z zakresu sztucznej inteligencji. Należy jednak pamiętać o zamontowaniu odpowiednich modułów takich jak kamery czy lidarów.

Spośród dostępnych ramion robotów sprawdzą się w tym obszarze:

 

Edu4Industry – roboty ze sztuczną inteligencją dla szkół i uczelni

Z całą pewnością roboty ze sztuczną inteligencją to ważny kierunek rozwoju nauki. Technologia może nam pomóc w niemal każdej dziedzinie życia. To właśnie dlatego tak ważne jest zaopatrzenie jednostek edukacyjnych w odpowiedni sprzęt, który pomoże przyszłym inżynierom w zdobyciu potrzebnych kwalifikacji.

Każdy robot ze sztuczną inteligencją to szansa na stworzenie ciekawego programu zajęć, który zagwarantuje uczniom naukę i dobrą zabawę. W naszej ofercie znajdą Państwo zaawansowane roboty ze sztuczną inteligencją marki Dobot oraz oprogramowanie oraz całą gamę praktycznych akcesoriów. Posiadamy czujniki i kamery, a także silniki i kontrolery, który znacznie poszerzają możliwości robotów.

Dzięki specjalistycznym urządzeniom szkoły oraz uczelnie będą mogły pochwalić się nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu można przeprowadzić zaawansowane badania i rozwinąć wymagające projekty naukowe. W naszym asortymencie znajdą Państwo wyposażenie każdej sali wykładowej i laboratorium. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

Skontaktuj się z nami!