Dobot Magician do celów edukacyjnych i komercyjnych

Dobot Magician to pierwszy na świecie robot czteroosiowy w klasie desktop, który jest w stanie wykonywać zadania z obszaru druku 3D, grawerowania laserowego, rysowania czy pisania. Za sprawą trzynastu portów interfejsu, robot znakomicie nadaje się do nauki robotyki i programowania. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na temat robota Magician Dobot!

 

Spis treści:

 

Robot Dobot Magician

Magician Dobot jest przeznaczony. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi z jego obsługą poradzą sobie osoby posiadające zaawansowane umiejętności programowania, jak i amatorzy. To poręczne robotyczne ramię jest zdolne do rozmaitych zadań z zakresu automatyzacji. Za pomocą przycisków szybkiego dostępu, użytkownicy mogą wchodzić w interakcję z robotem za pomocą komputera lub bezprzewodowo poprzez Bluetooth lub WiFi (tylko w wersji rozszerzonej).

Sterowanie może odbywać się nawet z poziomu aplikacji mobilnej, czyniąc sprzęt bardziej praktycznym. Z kolei cztery osie obrotu ramienia robota sprawiają, że ruch jest płynny i niezakłócony. Warto dodać, że Magician Dobot ma budowę modułową, co oznacza, że można wyposażyć go w dodatkowe akcesoria podnoszące jego funkcjonalność.

 

Sprawdź szczegółowe informacje o ofercie: https://edu4industry.com/produkt/dobot-magician/

 

Do jakich zastosowań przeznaczony jest Dobot Magician?

Główną zaletą produktu marki Dobot jest wysoka precyzja pozwalająca na tworzenie druku 3D, kaligrafii, rysunku i grawerowania. Robot Dobot może pracować z małymi przedmiotami i wykonywać skomplikowane operacje z wysoką dokładnością. Dobot Magician sprawdzi się w przypadku wykonywania takich operacji jak podnoszenie i przenoszenie różnych przedmiotów z jednego miejsca do drugiego.

Jest to bardzo przydatna umiejętność w procesach montażu, pakowania, sortowania i przenoszenia materiałów. Co więcej, Dobot Magician może być wykorzystany do obróbki plastiku, drewna, metalu z pomocą lasera lub frezarki. Dodatkowo sprawdzi się do wykonywania pomiarów i inspekcji przedmiotów, identyfikowania cech i parametrów oraz dostarczania danych pomiarowych.

Z całą pewnością warto wykorzystać jego potencjał w laboratoriach i salach wykładowych. Interaktywne laboratorium na uczelni to szansa na stworzenie angażujących zajęć oraz podniesienie rangi uniwersytetu. Dobot Magician znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach, takich jak edukacja STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) czy badania laboratoryjne. Dobot Magician może być wykorzystany do wielu kreatywnych zadań, a jego możliwości ogranicza jedynie wyobraźnia i umiejętność programowania.

 

Magician Dobot – proste programowanie i obsługa robota przez jedną osobę

Mimo zaawansowanych technologii robot Magician Dobot jest stosunkowo prosty w obsłudze. Każdy użytkownik może za pomocą oprogramowania Dobot Studio ustalić ruchy i działanie robota. W większości przypadków jest to możliwe przy użyciu interfejsu graficznego, co ma szczególne znaczenie dla początkujących użytkowników. Zaawansowani użytkownicy mogą również używać języków programowania, takich jak Python. Obsługę Dobot Magician umożliwia podłączenie komputera za pomocą przewodu lub podłączenie za pomocą WiFi lub Bluetooth (moduły dostępne w wersji rozszerzonej). Producent deklaruje również możliwość sterowania przy pomocy komend głosowych lub nawet fal mózgowych, w przypadku stworzenia odpowiedniego oprogramowania z wykorzystaniem dodatkowych modułów.

Urządzenie można kontrolować nawet z poziomu smartfona lub tabletu. Ewentualne błędy w zachowaniu maszyny można łatwo skorygować poprzez naniesienie poprawek w programie. Magician Dobot to innowacyjne podejście do programowania, które niesie za sobą walory edukacyjne.

 

Możliwość rozbudowy i dostosowania do potrzeb

Robot występuje w dwóch wersjach – podstawowej i rozszerzonej, która wyposażona jest w dodatkowe funkcje. Dobot Magician daje duże pole do rozbudowy o kolejne podzespoły. Każdy użytkownik może rozbudować Dobot Magician, dodając różne akcesoria, takie jak chwytak, zestaw do rysowania, zestaw do druku 3D, końcówkę ssącą czy nawet czujniki i kamery. W wersji rozszerzonej możliwości jest jeszcze więcej! Robot może zostać wyposażony między innymi w końcówkę do graweru laserowego, moduł WiFi i Bluetooth.

 

Dostępne modele Dobot Magician a cena

W przypadku licznych zalet robota Dobot Magician, cena produktu nie jest wygórowana oraz zależy od wyboru modelu. W ofercie Edu4Industry znajdziesz produkt w dwóch wariantach: podstawowym oraz rozszerzonym. Przed zakupem sprzętu polecamy dokładnie zapoznać się z jego charakterystyką oraz wyposażeniem, aby dobrać optymalne rozwiązanie do swoich potrzeb i warunków.

 

  • Dobot Magician zestaw podstawowy – w zestawie pojawiają się przede wszystkim ramię robota, końcówka ssąca, chwytak, zestaw do rysowania, zestaw do druku 3D. 
  • Dobot Magician zestaw rozszerzony – obejmuje wszystkie możliwości uwzględnione w zestawie podstawowym oraz dodatkowe funkcje, wśród których pojawiają się moduł Bluetooth, końcówka z laserem, moduł Wifi oraz Joystick.

Pora wznieś naukę robotyki na wyższy poziom i wyposażyć laboratorium w Dobota Magician!

 

Skontaktuj się z nami!