Akcesoria edukacyjne Dobot – interaktywne środowisko do nauki

Niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania, akcesoria edukacyjne Dobot zapewniają wyjątkowe możliwości nauki przez praktykę. Takie zajęcia zachęcają do eksploracji, a także rozwoju pasji oraz umiejętności przydatnych w przyszłości. Produkty marki Dobot to cała seria zaawansowanych technicznie urządzeń, które poprzez doświadczenia wdrażają użytkowników w świat robotyki. Pora przyjrzeć się akcesoriom edukacyjnym Dobot, które poszerzają funkcjonalności robotów współpracujących.

 

Spis treści:

 

Akcesoria edukacyjne Dobot

Akcesoria edukacyjne Dobot to przykład doskonałego połączenia technologii i nauki. Zaawansowane roboty edukacyjne, interaktywne moduły programowania oraz kompatybilne zestawy pozwalają na odkrywanie nauki i technologii w fascynujący sposób. Dzięki nim uczniowie mogą poznać tajniki robotyki, automatyki, a także programowania urządzeń.

Dostępne akcesoria Dobot to idealny sposób na poszerzenie możliwości robotów. Wśród popularnych produktów znajdują się między innymi: platforma szkoleniowa, podajnik liniowy, zestawy czujników, a także zestaw szyn przesuwnych.

Jeśli chodzi o markę Dobot, akcesoria edukacyjne można ze sobą łączyć, realizując najbardziej zaawansowane projekty. Te innowacyjne pomoce dydaktyczne są doskonałym uzupełnieniem podstawowego wyposażenia laboratoriów robotyki.

 

Platforma szkoleniowa – roboty współpracujące

Robot Dobot Magician jest kompatybilny z wieloma akcesoriami, które ułatwiają realizację różnych celów edukacyjnych. Połączenie elementów i efektywną naukę ułatwia platforma szkoleniowa, na której można znaleźć wiele kursów dopasowanych do poziomu zaawansowania użytkownika.

Interaktywne moduły programowania oraz symulatory pozwalają na tworzenie, testowanie i doskonalenie projektów bez konieczności posiadania fizycznego sprzętu. Jak widać, akcesoria Dobot mogą przybierać różną formę i wspierać użytkowników w wielu różnych aspektach.

 

Podajnik liniowy Dobot

Podajnik liniowy jest przeznaczony do współpracy z robotami Dobot Magician. Produkt pozwala na symulację jednego z elementów linii produkcyjnej. Jeśli chodzi o sterowanie, można go obsługiwać bezpośrednio z kontrolera robota. Co ciekawe, podajnik liniowy został wyposażony w czujnik obecności i koloru. Zaawansowany układ sterowania pozwala na zatrzymanie linii produkcyjnej, zmianę prędkości przemieszczania produktów, wykrycie obecności innych obiektów czy zmianę kierunku ich przemieszczania.

Do zestawu producent dołączył kolorowe klocki oraz narzędzia umożliwiające regulację taśmociągu. Praca z podajnikiem liniowym Dobot to doskonała baza, która umożliwia przygotowanie do przyszłej pracy w fabryce. Stosowanie tego produktu pozwala na zdobywanie praktycznych umiejętności, które będą wymagane w nowoczesnym przemyśle.

 

Sprawdź więcej informacji o robocie Magician na stronie: https://edu4industry.com/produkt/dobot-magician/

 

Zestaw czujników do Magician i Magician Lite

Akcesoria edukacyjne Dobot to szeroka grupa produktów, w której znajdziemy czujniki do robota Magician i Magician Lite. Zestaw czujników można programować za pomocą języka Python oraz programowania graficznego. Obsługa sprzętu jest tak prosta, że poradzą sobie z nią nawet początkujący adepci automatyki. Zestaw zawiera takie akcesoria Dobot jak Magic Box i Al Camera Kit, które umożliwiają tworzenie większej liczby scenariuszy automatyzacji.

W czujniki można wyposażyć również robota w wersji Magician Lite. Pakiet zawiera demonstrację instruktażową, która ułatwia pierwsze kroki w programowaniu. Zestaw czujników edukacyjnych obsługuje Magic Box ze zintegrowanym pakietem Al Camera Kit, którego zadaniem jest usprawnienie interakcji na linii człowiek-maszyna.

Czujniki dla robotów mobilnych i ramion robotów  umożliwiają poprawę jakości ich pracy, a także na zwiększenie bezpieczeństwa. Sensory pozwalają także na wykonywanie bardziej precyzyjnych zadań i przeprowadzanie bardziej złożonych badań naukowych.

 

Sprawdź więcej informacji o Magician Lite: https://edu4industry.com/produkt/dobot-magician-lite/

 

Zestaw szyn przesuwnych Dobot

W ofercie marki Dobot znajdziemy także zestawy szyn przesuwnych, których zadaniem jest zwiększenie pola działania robota. Dzięki ich zastosowaniu może przenosić obiekty, grawerować czy pisać na większej przestrzeni. Jest to jedno z popularniejszych akcesoriów edukacyjnych Dobot w szkołach i na uczelniach wyższych.

Zestaw pozwala na stworzenie własnej automatycznej fabryki oraz poszerzenie wiedzy z zakresu automatyki i mechatroniki. To akcesorium Dobot ​​umożliwia płynne, a zarazem precyzyjne przemieszczanie urządzeń w dowolnym kierunku. Co istotne, razem z szyną producent oferuje użytkownikom zestaw narzędzi składający się z wkrętaków oraz niezbędnych przewodów.

Platforma do montażu robota jest stabilna i precyzyjna, a także łatwa w obsłudze. Szyna przesuwna to propozycja dla osób poszukujących nowych wyzwań oraz wszystkich tych, którzy chcieliby poszerzyć możliwości swojego urządzenia. Jeśli chodzi o osiągi, maksymalna prędkość szyny to 150 mm/s. Z kolei jej maksymalny udźwig to 5 kg.

 

Sprawdź więcej informacji o robotach Dobot w artykułach:

 

Edu4Industry wspiera uczelnie, szkoły i ośrodki badawcze

Jeśli zależy Ci na rozwoju uczelni lub szkoły, postaw na produkty Dobot. Akcesoria edukacyjne świetnie sprawdzają się na salach wykładowych oraz w laboratoriach. Co ważne, produkty można ze sobą łączyć i poszerzać system urządzeń, co zwiększa możliwości pod kątem doskonalenia umiejętności.

Te zaawansowane produkty pomagają także wykładowcom, którzy mogą stworzyć ciekawe scenariusze zajęć przygotowujących młode osoby do pracy w nowoczesnym przemyśle. Jeśli stoisz przed wyborem sprzętu edukacyjnego, koniecznie przejrzyj naszą ofertę. Znajdziesz w niej roboty współpracujące, oprogramowanie, kamery, czujniki i akcesoria.

Wspieranie młodych osób w ich pasji jest naszą misją i zadaniem, dlatego dostarczamy szkołom i uczelniom sprzęt edukacyjny najwyższej klasy. Jeśli masz pytania dotyczące dostępności oferty lub szczegółów zamówienia, zapraszamy do kontaktu!

 

Skontaktuj się z nami!