Dobot dla edukacji – Magician Go, Magician Lite i Magician E6

Wprowadzenie stanowisk dydaktycznych w szkołach i uczelniach to krok w stronę przygotowania uczestników laboratorium do wykonywania przyszłego zawodu. Narzędziem ułatwiającym zdobycie wiedzy z zakresu robotyki jest Dobot Magician. Poznaj modele Dobot Magician Go, Dobot Lite oraz Dobot Magician E6. Przedstawiamy szczegółową charakterystykę oraz najważniejsze informacje o produktach.

 

Spis treści:

 

Dobot dla edukacji, czyli nauka robotyki

Nauka robotyki w technikum lub na uczelni wyższej może przynieść wiele korzyści uczniom i studentom. Obcowanie z robotami edukacyjnymi pozwala na naukę praktycznych umiejętności i ułatwia start w świecie innowacji. Coraz więcej młodych osób planuje zatrudnienie w zawodach powiązanych z Przemysłem 4.0, który stawia wysokie wymagania.

Roboty stworzone do nauki zapewniają wygodny interfejs i systemy sterowania, które dają wiele możliwości rozwijania umiejętności. Modele linii produkcyjnych, stanowiska dydaktyczne czy nowoczesne oprogramowanie pozwalają adeptom robotyki na wdrożenie się w świat technologii i zdobywanie potrzebnych na rynku pracy kwalifikacji.

 

Magician, czyli robot stacjonarny do edukacji zaawansowanej

Dobot Magician to jedno z narzędzi dydaktycznych, które czyni naukę przyjemną i efektywną. To zaawansowane robotyczne ramię doskonale wpisuje się w potrzeby szkół. Dzięki swoim możliwościom Dobot Magician może być wykorzystywany do nauki podstawowych zagadnień z zakresu robotyki. Jego rozmiar oraz waga sprawiają, że można go bez problemu przenosić i postawić nawet na biurku.

Co więcej, produkt jest na uniwersalny, dzięki czemu ma różne zastosowania. Sprawdzi się w nauce robotyki, a dodatkowa końcówka umożliwia druk 3D, rysowanie czy kaligrafię. Intuicyjne oprogramowanie oraz sprawia, że mogą z niego korzystać zarówno amatorzy, jak i eksperci. Każda osoba zainteresowana kupnem robota może wybrać spośród dwóch wersji – zestawu Basic oraz Advanced.

Dobot Magician w opcji Advanced Educational Plan został dodatkowo zaopatrzony w moduł Wi-Fi, końcówkę z laserem oraz joystick. Moduł Wi-Fi umożliwia łączenie się siecią bezprzewodową, końcówka laserowa – grawerowanie, a joystick – wykonywanie bardziej zaawansowanych ruchów ramienia. Warto dodać, że obie wersje Dobot Magician są wyposażone w chwytak, końcówkę ssącą, zestaw do rysowania, zestaw do druku 3D oraz moduł Bluetooth.

 

Sprawdź więcej informacji na stronie: https://edu4industry.com/produkt/dobot-magician/
 

Dobot dla edukacji i badań naukowych, czyli Magician E6

Jednym z produktów, który sprawdzi się do nauki robotyki, jest Dobot Magician E6. Ten innowacyjny robot współpracujący został wyposażony w 6-osiowe ramię, dostosowane do precyzyjnych badań naukowych i edukacji. Jego osiągi są porównywalne do osiągów przemysłowych, a sam Dobot Magician E6 zapewnia kompatybilność z wieloma akcesoriami poszerzającymi jego możliwości.

Dużą zaletą modelu E6 jest dobór systemu sterowania do potrzeb. Użytkownicy mogą skorzystać z funkcji “przeciągnij i naucz”, programowania wizualnego lub skryptu między innymi w języku LUA, C, C#, Python czy Kotlin. Dzięki tym możliwościom sprzęt może posłużyć zarówno profesjonalistom, jak i początkującym uczniom lub studentom.

 

Sprawdź więcej informacji na stronie: https://edu4industry.com/produkt/dobot-magician-e6/

 

Dobot Magician Lite do edukacji w szkołach podstawowych i średnich

W gronie intuicyjnych i łatwych w integracji robotów znajdziemy produkt o nazwie Dobot Magician Lite. Wszechstronne, inteligentne oraz lekkie ramię robota zostało stworzone dla młodszych fanów robotyki. W tym modelu sterowanie odbywa się poprzez port USB lub za pomocą połączenia Bluetooth. Dzięki wymiennym końcówkom ramię Dobot Magician Lite jest w stanie pełnić wiele zadań. Może służyć jako przyssawka, chwytak lub mocowanie długopisu.

Z myślą o użytkownikach z mniejszym doświadczeniem zostały zamontowane funkcję detekcji kolizji, która podnosi poziom bezpieczeństwa robota podczas nauki i zabawy. W celu ułatwienia programowania producenci dodali do zestawu oddzielny kontroler o nazwie “Magic Box”, który zasilany jest napięciem 12V. Z kolei otwartość i kompatybilność zapewniają 12 portów. Bez wątpienia Dobot Magician w wersji Lite to odpowiedni sprzęt do nauki programowania.

 

Sprawdź więcej informacji na stronie: https://edu4industry.com/produkt/dobot-magician-lite/

 

Magician Go, czyli mobilna platforma dla Magician Lite

Jakie się okazuje, szerokie zastosowanie Magician Lite to jeszcze nie wszystko. Mobilna platforma Dobot Magician Go pozwala wykorzystać sprzęt w znacznie szerszym spektrum scenariuszy za pomocą sztucznej inteligencji. Platforma Magician Go jest wyposażona w koła mecanum, dzięki którym konstrukcja może poruszać się po skosie, na boki oraz obracać wokół własnej osi. Zaawansowane sterowanie umożliwia wykonywanie operacji nawet w najbardziej ciasnych przestrzeniach.

Co więcej, użytkownicy tego zestawu mogą monitorować ruchy robota w czasie rzeczywistym, planować trasy podróży, korzystać z rozpoznawania znaków drogowych czy obsługiwać ramię robota podczas jazdy. Jeśli chodzi o programowanie Dobot Magician Go jest kompatybilny z oprogramowaniem DobotLab, które umożliwia obsługę za pomocą języka Python lub programowanie graficzne.

 

Stanowiska ELM.07 i ELM.08

Dużą rolę na uczelniach odgrywają także stanowiska dydaktyczne. W ofercie Edu4Industry znajdziesz stanowiska pozwalające na zdobycie kompetencji w standardzie ELM.07 i ELM.08. Są to kwalifikacje wymagane w zawodzie technika robotyka.

ELM.07 to pierwsza kwalifikacja, która pozwala zdobyć wiedzę z zakresu montażu, uruchomienia i obsługi systemów robotyki. Każdy uczestnik kursu ELM.07 może zdobyć praktyczną wiedzę, która jest weryfikowana podczas egzaminu.

Po ukończeniu ELM.07 kandydaci mogą rozpocząć ELM.08, czyli zajęcia z zakresu eksploatacji i programowania systemów robotyki. Po ukończeniu kursu kandydaci mogą uzyskać tytuł technika robotyki.

 

Sprawdź również artykuły:

 

Edu4Industry wspiera edukację i badania naukowe

Jak widać produkty dydaktyczne to nie tylko pomoc edukacyjna, ale także sposób na zdobycie niezbędnych kwalifikacji, które otwierają przed przyszłymi robotykami zupełnie nowe możliwości. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno stanowiska dydaktyczne, jak i roboty wspierające oraz kamery, akcesoria i kompletne oprogramowanie.

Szeroki asortyment produktów pozwala nam na dostosowanie sprzętu do charakteru zajęć i łatwą rozbudowę zaplecza technologicznego na sali wykładowej lub w laboratorium. Z Edu4Industry każda placówka oświaty i uczelnia wyższa będzie mogła spełnić wymagania swoich podopiecznych, zapewniając im kompleksowe wsparcie w procesie pozyskiwania wiedzy i umiejętności.

Dbamy o wyposażenie szkół i uczelni, tym samym wspierając przyszłych inżynierów, którzy zrewolucjonizują świat nauki. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i zadawanie pytań na temat naszych produktów. Pozostajemy do Państwa dyspozycji.

 

Skontaktuj się z nami!