Wyzwania operacji magazynowych a roboty mobilne Clearpath

Ludzka natura zmusza nas do ciągłego rozwoju i analizowania sposobów, jak usprawnić operacje magazynowe. Producenci autonomicznych robotów mobilnych nieustannie wprowadzają modyfikacje, mające na celu poprawę ich wydajności. Jedne z czynników, które wpływają na pracę nad optymalizacją procesów magazynowych to: złożony łańcuch dostaw, presja związana ze wzrostem kosztów oraz niedobór siły roboczej.

 

Spis treści:

 

Roboty mobilne Clearpath

Roboty mobilne Clearpath z serii OTTO opierają swoje działania na utworzonej wcześniej mapie przestrzeni, do której zostały wprowadzone. Pierwszy przejazd robota powinien odbywać pod kontrolą wyspecjalizowanego pracownika. Przeszkolona osoba kieruje robotem za pomocą joysticka lub aplikacji mobilnej. W tym czasie urządzenie skanuje przestrzeń za pomocą kamer, wykrywa ściany oraz inne potencjalne przeszkody, na które może natrafić podczas pracy. Roboty mobilne Clearpath potrafią zrozumieć swoją pozycję nawet w nieznanym dotąd lub dynamicznie zmieniającym się środowisku. Takie rozwianie jest możliwe, dzięki nowatorskiej technologii SLAM, czyli symultanicznej lokalizacji i mapowaniu.

Otwarta architektura i szeroka gama dostępnych czujników sprawia, że robot jest świetnym pomocnikiem podczas pracy fizycznej.  Jeden z podstawowych modeli np. Clearpath Husky, dzięki wyjątkowo wytrzymałej, inteligentnej konstrukcji może poruszać się nawet w trudnych warunkach terenowych, takich jak błoto lub strome przeszkody. Husky ma moc uniesienia ładunku nawet do 75 kg, co umożliwia zamontowanie w nim dowolnych czujników lub małego manipulatora.  

Poniżej znajdują się przykładowe rozwiązania:

 

Coraz bardziej złożony łańcuch dostaw i pomoc w automatyzacji dzięki robotom Clearpath

Konsumpcjonizm odnalazł nową niszę: personalizację. Od podgrzewanych siedzeń w nowoczesnym aucie, po urządzenia mobilne wyposażone w różne aplikacje, mające na celu ułatwianie codziennego życia np. regularne monitorowanie stanu zdrowia. Aby sprostać oczekiwaniom klientów, rozszerzył się również łańcuch dostaw, co wpłynęło na nowy poziom złożoności operacji magazynowych. W celu pokonania pojawiających się trudności i nadążania za wyzwaniami, operatorzy poszukują nowych narzędzi, sprzętu i procesów w celu usprawnienia swojej działalności.

Roboty Clearpath przekształcają ręczne przenoszenie materiałów w automatyczne trasy dostaw, maksymalizują produktywność i pozwalają skupić się pracownikom na zadaniach mniej niebezpiecznych dla ich zdrowia. Roboty mogą odpowiadać za:

  • transport materiałów,
  • wnoszenie i wynoszenie materiałów z regałów oraz z podłogi,
  • transport palet w dowolne miejsce.

 

Utrzymanie konkurencyjności i optymalizacja kosztów dzięki robotom Clearpath

Utrzymanie konkurencyjności marki w skali globalnej w tym momencie jest wymogiem, aby utrzymać pozycję rynku. Zjawisko to doprowadziło to powstania offshoringu, czyli rejestracji działalności gospodarczej poza granicami własnego kraju. Współczesne postępy w technologii, są coraz bardziej widoczne właśnie w automatyzacji. Firmy chcą zatrudniać wykwalifikowanych, rzetelnych, kompetentnych pracowników, aby wspierać lokalne rynki, zdobywać nowych partnerów biznesowych, aby uzyskać szybszą i dużo tańszą dostawę produktów.

Dzięki automatyzacji z pomocą robotów Clearpath operatorzy magazynów mogą zminimalizować koszty przy zatrudnianiu nowych pracowników i ocenić, kogo faktycznie potrzebują na dane stanowisko pracy. Roboty z funkcją mapowania mogą przemieszczać się sprawnie w dowolne miejsce i usprawniać pracę wykonywaną przez człowieka.

 

Niewystarczające zasoby a wsparcie robotów Clearpath

Działania typu onshore są bardzo popularne w Ameryce Północnej, gdzie producenci zaczynają odczuwać braki wykwalifikowanej siły roboczej. Operatorzy łańcucha dostaw doświadczają braku napływu chętnych na wymagane stanowiska. Dodatkowo proces zatrudniania kolejnego pracownika na to określone stanowisko staje się cykliczny i ma duży wpływ na produktywność w całym przedsiębiorstwie. Rozwiązaniem tego problemu jest współpraca między człowiekiem a robotem Clearpath, które przy zachowaniu wyznaczonych zasad BHP dzielą przestrzeń roboczą z człowiekiem. Eliminując transport ręczny, pracodawca poprawia bezpieczeństwo, obniża koszty pracy i zwiększa jej przepustowość.

 

Praca zespołowa, czyli roboty Clearpath w połączeniu z ramionami robotów  

Automatyzacja przy pomocy robotów Clearpath sprawia, że praca w magazynie staje się dużo szybsza oraz bezpieczniejsza. Każda aplikacja sterująca robotem jest dostosowana do konkretnych potrzeb użytkownika i wymaga indywidualnej oceny bezpieczeństwa. Jej zaletą jest możliwość zmiany zaprogramowanych wcześniej ruchów robota, bez ingerencji w jego strukturę mechaniczną lub układ sterowania. Dodatkowo roboty Clearpath mają możliwość rozbudowy za pomocą dołączenia do niego kilku ramion.

Ramiona np. światowej marki Kinova są niezwykle lekkie i można je dodatkowo wykorzystywać do innych zadań niż praca magazynowa – od pomocy osobom niepełnosprawnym aż po rozbrajanie bomb.

Sprawdź produkty dostępne w ofercie:

 

W naszej ofercie pojawiają się także roboty przemysłowe MIR przeznaczone do pracy w magazynach. W zależności od potrzeb można wybrać robota o różnej wielkości, który posiada wbudowane czujniki wraz z zaawansowanymi funkcjami analizy i sterowania zapewniają wysokie bezpieczeństwo i dużą autonomię pracy.  Roboty MIR mogą być również uzupełnione o dodatkowe akcesoria takie jak ramiona robotów.

 

 

Sprawdź produkty dostępne w ofercie: