Nowe narzędzia ROS dla robotów Clearpath

ROS (Robot Operating System) jest platformą umożliwiającą tworzenie oprogramowania do sterowania robotami. To zbiór bibliotek, dzięki którym można modyfikować ich pracę, implementować nowe rozwiązania oraz obsługiwać urządzenia sprzętowe robota. To system open-source, udostępniany do celów naukowych i komercyjnych zupełnie za darmo. Stale prowadzone tam prace umożliwiają tworzenie nowych rozwiązań. Narzędzia ROS dla robotów Clearpath prezentują się imponująco.

 

Spis treści:

 

Konfigurator robotów Clearpath

Roboty przemysłowe Clearpath pomagają w zautomatyzowaniu nawet najbardziej złożonych procesów dostaw. Trwałe i efektywne urządzenia współdziałają z zewnętrznymi urządzeniami, zastępując grupę pracowników.

Czujniki w robotach przetwarzają różne sygnały przychodzące z otoczenia: odległościowe, dźwiękowe, dotykowe i inne. Zatem zwiększanie ich ilości przyczynia się do zmniejszenia ryzyka uszkodzeń mechanicznych urządzenia. ROS umożliwia modyfikowanie już istniejących i dodawania kolejnych czujników. Interfejs jest wystarczająco intuicyjny nawet dla początkujących programistów chcących usprawniać roboty — w tym również te przemysłowe.

Konfigurator pozwala na wykonanie użytecznych symulacji, dzięki którym możliwe jest uzyskanie danych wskazujących konieczne do usprawnienia czujników. Dodatkowo dostarcza informacje, które czujniki należy dodać, aby uzyskać pożądany efekt. Co ciekawe, każdy z użytkowników zyskuje możliwość wykonania własnego systemu czujników. Można stosować je wyłącznie na platformie lub w wybranych urządzeniach.

Jeśli nie jesteś pewien, w jaki sposób wykonać własną kombinację czujników, możesz skorzystać z dostępnych materiałów pomocniczych.

Sprawdź roboty Clearpath znajdujące się w naszej ofercie:

 

Instalacja ROS nie była dotąd taka prosta

Wiele osób jeszcze kilka lat temu zniechęcało się na samym początku do instalowania ROS. Chodziło o wieloetapowość procesu, poziom skomplikowania i konieczność instalowania dodatkowych sterowników. ROS nie był również stabilny. Obecnie uproszczono maksymalnie instalację tego systemu.

Po wykonaniu kilku kroków możliwe jest uruchomienie prostego robota. Obraz ISO można pobrać ze strony Clearpath Robotics. Nie pozostaje nic innego, jak tylko spróbować swoich sił w tym środowisku.

 

Poprawa diagnostyki i testowania funkcjonalności

Zapewne nie raz miałeś do czynienia z sytuacją, kiedy to cały proces programowania lub modyfikowania czujników niezupełnie przebiegał tak, jak powinien. To wyjątkowo frustrujące, zwłaszcza dla początkujących, dopiero zdobywających doświadczenie w udoskonalaniu robotów. Takie błędy mają wpływ na rozwój danego urządzenia — często doprowadzają do jego ostatecznego zahamowania.

Aby zapobiec przerwom w pracy nad programowaniem robotów Clearpath, zostały dodane różnego rodzaju skrypty testowe oraz udoskonalenia umożliwiające dostarczanie informacji na temat ewentualnych nieprawidłowości. To niweluje konieczność stałego powracania do jednego, niedziałającego czujnika.

Testy Dingo umożliwiają analizę wcześniej zainstalowanych skryptów testowych robota, dzięki którym szybko sprawdzimy jego funkcjonalności. To zdecydowanie usprawnia pracę i pozwala na konstruowanie nowych rozwiązań.

Sprawdź również inne artykuły o podobnej tematyce:

 

Roboty Clearpath w Edu4uIndustry

W Edu4Industry stawiamy na stały rozwój i ciągłe wprowadzanie innowacji. Dlatego też współpracujemy z najlepszymi markami na rynku oferującymi rozwiązania spełniające wymagania przemysłu 4.0. W naszej ofercie znajdziesz mobilne roboty badawcze oraz przemysłowe marki Clearpath. Mobilność każdego z nich pozwala na wykonywanie w szybkim tempie żądanych operacji na założonym obszarze.

Każdy z dostępnych u nas robotów umożliwia rozwój i efektywną edukację osób wiążących swoją przyszłość z robotyką. Dostarczamy rozwiązania dla środowisk akademickich i inżynieryjnych, co dodatkowo wspiera rozwój nowych technologii oraz umożliwia tworzenie w kontrolowanych warunkach innowacji wdrażanych w późniejszym okresie jako rozwiązania komercyjne.

Zapraszamy do skorzystania z oferty tak uczelnie wyższe, jak i inżynierów pracujących indywidualnie. Oferujemy rozwiązania dopasowane do wymagań sprzętowych klientów.

Skontaktuj się z nami!