Jak lidary Ouster udoskonalają systemy bezpieczeństwa?

Lidary Ouster były najczęściej używane do zapewnienia przestronnego widzenia 3D autonomicznym pojazdom, zwiększając ich poziom świadomości przestrzennej. Dzięki temu pozwalają na wykrywanie elementów, które nie są możliwe dla ludzkiego oka oraz innych technologii. Obecnie Lidary są wdrażane stopniowo na rynek zabezpieczeń i gotowe na przełom. W jaki sposób lidary Ouster udoskonalają systemy bezpieczeństwa? Zapraszamy do lektury!

 

Spis treści:

 

Nowa generacja lidarów Ouster REV-7

Nowa generacja lidarów Ouster REV-7 to innowacyjne rozwiązanie technologiczne, które może monitorować różne przestrzenie: lotniska, budynki, komercyjne i inne nieruchomości.

 

Jakie korzyści zapewniają lidary Ouster?

Największym i jednocześnie najdroższym problemem dla operatorów systemu bezpieczeństwa są fałszywe alarmy. Z badań wynika, że w korporacjach z 500 otrzymanych alarmów tylko 2 były prawdziwe.

Fałszywe alarmy są niezwykle problematyczne i kłopotliwe w zarządzaniu. Prowadzą do:

 • niepokoju;
 • zwiększonego ryzyka naruszenia bezpieczeństwa;
 • wyższych kosztów każdej kolejnej operacji.

Zajmowanie się rosnącymi zagrożeniami bezpieczeństwa przy jednoczesnym wykrywaniu fałszywych alarmów wymaga modernizacji podstawowych systemów wykrywania zagrożeń.

Aż 88% firm dostrzega zwiększoną liczbę fizycznych zagrożeń. Ten wzrost niebezpieczeństwa wywarł presję na operatorów zabezpieczeń, by badali innowacyjne technologie mające na celu wzmocnienie systemów odpowiadających za bezpieczeństwo. Według raportów wśród 500 dyrektorów ds. bezpieczeństwa wynika, że prawie każda firma doświadcza dramatycznego wzrostu zagrożeń fizycznych.

Przepisy rządowe dotyczące prywatności danych, takie jak m.in. amerykańska ustawa o rozpoznawaniu twarzy ograniczyły stosowanie nadzoru biometrycznego opartego o stosowanie kamer.

Dzięki wdrożeniu nowej generacji lidarów można:

 • zmniejszyć liczbę fałszywych alarmów, dzięki dokładniejszemu wykrywaniu poziomu głośności dźwięków pochodzących od potencjalnych intruzów;
 • monitorować dowolną wielkości obszaru w jednym widoku detekcji na praktycznie nieograniczonej liczbie czujników lidar;
 • ustawić zaawansowaną kontrolę bezpieczeństwa z nieograniczoną liczbą sfer 3D i z możliwością ustawienia niestandardowych alarmów dla każdej z nich;
 • integrować czujnik z istniejącymi kamerami PTZ w celu wydajnego śledzenia i nagrywania obiektów;
 • niezwykle łatwo skonfigurować system bezpieczeństwa, nawet bez posiadania wcześniejszej wiedzy o systemach Lidar. Otrzymujesz także możliwość nakładania zrzutów ekranu Map Google w celu łatwego planowania monitorowanego układu.

 

Systemy bezpieczeństwa niezawodne przez całą dobę

Problem z nawet najbardziej zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa opartymi na tradycyjnych rozwiązaniach wideo i radarach polega na tym, że brakuje im świadomości przestrzennej 3D, dokładności oraz niezawodnego wykrywania zagrożeń przez 24/7.

Co więcej, sam radar nie zapewnia rozdzielczości niezbędnej do dokładnego rozróżniania obiektów. Prezentuje się to następująco: kamery do postrzegania głębi opierają się wyłącznie na radarze, a radar na kamerach do określania rozdzielczości, których przewidywania są często niedokładne. Rezultatem takich działań jest wiele fałszywych alarmów, które generują koszty związane m.in. z ręcznym monitorowaniem i badaniem alertów.

Lidary zapewniają lepsze wykrywanie i śledzenie obiektów 3D, by umożliwić zaawansowane działania oparte na wyzwalaczach. Takie rozwiązania obniżają koszty związane z fałszywymi alarmami oraz zatrudnianiem dodatkowego personelu ochrony.

W porównaniu z kamerami 3D i radarami, lidary oferują niezrównaną świadomość przestrzenną, szczegółowe dane o położeniu obiektów na poziomie centymetrów, a nawet informacje o trajektorii. Dzięki niezawodności i wytrzymałości lidar pracuje 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Moc lidaru dodatkowo umożliwia:

 • wprowadzenie alarmów opartych na poziomie głośności. Klienci mogą na wyzwalaczach ustawić odpowiednie parametry, które ignorują np. małe zwierzęta;
 • dzięki kątowi widzenia 360º pozwala na monitorowanie stref znajdujących się poza obwodem, dając zespołom ds. bezpieczeństwa maksymalny czas reakcji na zbliżanie się intruza;
 • ciągłe monitorowanie ruchów w czasie rzeczywistym. Ludzie, przechodząc płynnie od czujnika do czujnika, tworzą wspólną sieć pokrycia i dostarczają zespołom ds. bezpieczeństwa odpowiedni czas reakcji na zbliżające się zagrożenie.

 

Lidary Ouster do zastosowania wewnętrznego i zewnętrznego

Lidary Ouster można wprowadzać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektów. Dodatkowo nie potrzebujesz dodatkowych reflektorów do nocnej percepcji ani obudowy, która ma za zadanie chronić lidar przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Lidary zasilają systemy bezpieczeństwa na międzynarodowych lotniskach, stacjach tranzytowych, korporacjach. 

Sprawdź również inne artykuły o podobnej tematyce:
 

Lidary Ouster w ofercie Edu4Industry

W naszej ofercie znajdziesz nowoczesne rozwiązania umożliwiające precyzję oraz rozpoznawanie obiektów.

Wśród nich pojawiają się między innymi:

Jeżeli zainteresowało Cię jedno z powyższych rozwiązań, zapraszamy do kontaktu. Pomożemy Ci dobrać najlepszy produkt, który spełni Twoje oczekiwania.

Skontaktuj się z nami!