Ouster OSDome — lidar zapewniający nowe perspektywy

Marka Ouster to jeden z pionierów w tworzeniu czujników odległości. Najnowszy czujnik firmy Ouster OSDome to prawdziwa perełka wśród projektów stworzonych w myśl nowych technologii. Sprzęt, chociaż ma tę samą architekturę, co pozostałe czujniki REV7, prezentuje zupełnie inne pole widzenia. Dzięki specjalnej obudowie i okrągłemu okienku w kształcie kopuły lidar Ouster OSDome obejmuje 180° na górze i 360° w poziomie, co daje półkoliste pole widzenia otoczenia.

 

Spis treści:

 

Lidary Ouster — rewolucja w świecie robotyki?

OSDome wyposażony w układ L3 jest na ten moment najwydajniejszym lidarem półkolistym, który zapewnia niezwykłą precyzję dzięki ilości punktów w całym polu widzenia. Dzięki temu zastawowi funkcji sprawdza się doskonale do modernizacji systemów bezpieczeństwa i wykrywania osób przy zachowaniu zasad prywatności. Co więcej, dzięki kompaktowej konstrukcji możesz go dyskretnie zamontować w wybranym pomieszczeniu lub zintegrować z dowolnym pojazdem.

Zapoznaj się również z innymi artykułami, które pokazują, jak ogromną rolę odgrywają lidary:

 

Ouster OSDome — ogólna charakterystyka

Ouster OSDome dzięki 128 kanałom rozdzielczości pionowej i niezwykle wysokiej precyzji zapewnia wyraziste dane w całym polu widzenia, by umożliwić optymalną wydajność algorytmowi percepcji. Sprzęt umożliwia dokładne śledzenie osób znajdujących się w określonej przestrzeni, jednocześnie dbając o ich prywatność. Nie przechowuje danych, które umożliwiają identyfikację twarzy tak jak tradycyjne aparaty.

 

Ouster OSDome — lidar redukujący martwe pola

Wybór odpowiedniego czujnika nigdy nie jest łatwym zadaniem. Większość wymaga znalezienia kompromisu między detekcją krótkiego i dalekiego zasięgu. Jako przykład posłużymy się instalacją lidarów na wózkach widłowych. Aby poprawnie zainstalować czujnik, należy najpierw skierować go w dół. Wtedy urządzenie obejmie obszar znajdujący się bezpośrednio pod wózkiem widłowym, rezygnując jednocześnie z wykrywania dalekiego zasięgu.

Można również wybrać drugą opcję i zamontować czujnik równolegle do podłoża, co pozwala na wykrywanie go z dużej odległości, ale potencjalnie pomija wszystkie elementy, które znajdują się w pobliżu pojazdu. Oba scenariusze tworzą martwe punkty w zasięgu czujnika, a to wymaga dodatkowego sprzętu. Ponadto w niektórych przypadkach może być konieczne ustawienie ograniczeń prędkości i obniżenie wydajności systemu w celu utrzymania bezpieczeństwa miejsca pracy.

Lidar OSDome został zaprojektowany w celu wyeliminowania konieczności stosowania tego kompromisu. Półkoliste pole widzenia zapewnia pełne pokrycie obszaru od podłogi do sufitu, skuteczne usuwając martwe punkty spowodowane ograniczeniami czujnika lub montażem tylko pod jednym kątem.

Umożliwi to przede wszystkim:

  • obniżenie kosztów sprzętu;
  • zredukowanie złożoności systemu;
  • skrócenie czasu instalacji.

 

Dlaczego lidar OSDome jest dobrym wyborem dla firm wdrażających rozwiązania z obszaru robotyki magazynowej?

Lidar OSDome pozwala wprowadzić również znaczne ulepszenia do robotyki magazynowej, dzięki objęciu przez czujnik obszaru od podłogi do sufitu w ciasnych korytarzach. Nawet w odległości jednego metra od poszczególnych regałów, czujnik jest w stanie wykryć wszystkie znajdujące się tam obiekty. Dzięki dokładnemu zrozumieniu otoczenia automatyczny wózek widłowy minimalizuje ryzyko kosztownych wypadków podczas pracy i zwiększa swoją produktywność.

 

Lidary Ouster OSDome do monitorowania i ochrony prywatności

Konstrukcja czujnika jest niezwykle ważna w wielu miejscach – nie tylko ze względu na estetykę. Obudowa OSDome jest doskonała do instalacji systemów bezpieczeństwa oraz systemów detalicznych. Niewielka ergonomiczna obudowa, mniejsza niż średniej wielkości kamera do monitoringu razem z półkolistym polem widzenia, pozwala na dyskretną instalację w aplikacjach, gdzie czujnik musi wtapiać się w otoczenie.

W przeciwieństwie do tradycyjnych kamer, lidary Ouster OSDome zapewniają dostęp do danych przestrzennych bez robienia zdjęć twarzy pieszych. OSDome gromadzi dane w wysokiej rozdzielczości, niwelując obawy dotyczące prywatności. To niezwykle cenne rozwiązanie, szczególnie w przypadku analizy tłumu w celu utrzymania bezpieczeństwa.

Podsumowanie: Ouster OSDome w Edu4Industry

W Edu4Industry przykładamy wagę do najwyższej jakości sprzętu, dlatego podjęliśmy współpracę z marką Ouster. Nowoczesne lidary umożliwiają innowacyjne sterowanie robotami, a ich automatyzacja minimalizuje ryzyko związane z wykonywaną pracą.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą od firmy Ouster:

 

Najnowszy lidar Ouster OSDome wykorzystując moc L3, odblokowuje jeszcze więcej technologicznych możliwości.

Skontaktuj się z nami!