Cyfrowy lidar – udoskonalona technologia oparta na prawie Moore’a

Od 2015 roku celem firmy Ouster było zbudowanie najbardziej wydajnych i jednocześnie przystępnych cenowo czujników Lidar na kanwie zasady, że technologia cyfrowa wygrywa. Od komputerów osobistych aż po telefony komórkowe, aparaty fotograficzne i czujniki radarowe firma dopasowuje plan sprzętowy oparty na prawie Moore’a, by wdrażać na bieżąco innowacje zmieniające życie.

 

Spis treści:

 

Lidar o cyfrowej architekturze Ouster REV7

Obecnie Ouster wprowadza na rynek nową linię czujników REV7 zasilanych całkowicie innowacyjnym cyfrowym chipem L3. Dzięki zastosowaniu L3 cyfrowy lidar otrzymuje nowoczesną aktualizację:

  • dziesięciokrotny wzrost czułości fotonowej;
  • dwukrotny wzrost zasięgu;
  • pięćdziesięcioprocentowa poprawa precyzji;
  • siedmiokrotna poprawa wykrywania ciemnych obiektów;
  • dwukrotny wzrost liczby punktów na sekundę;
  • piętnastostopniowy wzrost maksymalnej temperatury roboczej;
  • dziesięcioprocentowe zmniejszenie zużycia i energii;
  • bez zmian w rozmiarze i wadze.

 

Układ L3 w serii lidarów Ouster REV7

Zastosowanie chipa L3 w cyfrowym lidarze Ouster ukazuje jego pełną moc i stanowi skokową zmianę w wydajności czujników w całej ofercie produktów tej marki. Innowacyjna konstrukcja CMOS L3 jest precyzyjnie dostrojona pod kątem wydajności wykrywania, dzięki czemu czujniki mogą wydobyć jeszcze więcej z każdego fotonu. Chip przetwarza światło precyzyjniej, zapewniając największą poprawę wydajności czujnika spośród dotychczasowych rozwiązań.

Lidar o cyfrowej architekturze zaprojektowany z najnowocześniejszym tylnym podświetleniem 3D oferuje niesamowitą ilość możliwości przetwarzania w kompaktowej matrycy. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania czujnik może generować do 5,2 miliona punktów na sekundę przy mniejszym zużyciu energii niż w przypadku poprzednich generacji lidarów.

Sprawdź również: Ouster OSDome — lidar zapewniający nowe perspektywy

 

Czym różnią się chipy wprowadzone w lidarach REV7 od poprzednich modeli?

Poza zużywaniem mniejszej ilości energii najnowsze chipy wprowadzone w lidarach REV7 tworzą oszałamiającą ilość punktów znajdujących się w chmurze oraz podkreślają fizyczne szczegóły osób i przedmiotów, które pozostają nieosiągalne dla innych technologii lidarowych.

Najnowszy cyfrowy lidar wykorzystuje technologię zgodną z prawem Moore’a. Ouster jako firma zajmująca się technologią cyfrową wykorzystuje stale ulepszane krzyżowe procesy CMOS do projektowania coraz potężniejszych układów Lidar SoC. Inżynieria cyfrowa jest metodą szeroko stosowaną w nowoczesnym przemyśle elektronicznym.

Do nowego urządzenia Ouster dodaje także zupełnie nowy czujnik z oferty REV7: OSDome. Mechanizm jest zbudowany przy użyciu cyfrowego modułu Lidar, tym samym co pozostałe produkty Ouster i oferuje doskonałe półkoliste pole widzenia 180°. Cyfrowy lidar OSDome jest wyposażony w układ L3 oraz zaprojektowany z myślą o uzyskaniu maksymalnej wydajności w kompaktowej konstrukcji, która obsługuje dyskretną integrację.

 

Precyzja odwzorowania otoczenia dzięki układowi L3

Cyfrowy lidar OSDome to optymalne rozwiązanie, które doskonale nadaje się do określania świadomości przestrzennej w pomieszczeniach. Podczas kontroli bezpieczeństwa i śledzenia osób czujnik generuje dane, zmniejszając ryzyko odpowiedzialności za incydenty związane ze złamaniem zasady prywatności. Inteligentne elementy infrastruktury, takie jak te zastosowane w czujniku, korzystają z półkolistego pola widzenia OSDome w najlepszej klasie rozdzielczości, by zapewnić pełne pokrycie monitorowanej przestrzeni przez całą dobę.

Zwiększona czułość chipa L3 poprawia także zdolność każdego czujnika do wykrywania obiektów o niskim współczynniku odbicia. Ultraszerokokątny czujnik może teraz widzieć dalej i wyraźniej obiekty niż inne urządzenia w technologii szerokiego pola widzenia, które są dostępne na rynku. Połączenie najlepszej w swojej klasie rozdzielczości poprawia wizualizację małych i szczegółowych przedmiotów taki jak między innymi linie energetyczne znajdujące się w poprzek drogi.

Innym przykładem doskonałego pola widzenia może być paleta magazynowa. Ponadto cyfrowy lidar REV7 umożliwia nie tylko rozpoznawanie palet znajdujących się na błyszczącej posadzce magazynu, ale także zidentyfikowanie małych szczelin między widłami w wózku transportowym, które mają kluczowe znaczenie dla bezpiecznego podnoszenia i przewożenia towaru.

Chip L3 poprawia precyzję zasięgu wszystkich czujników OS. Chmury punktów REV7 są ostrzejsze, zapewniają dokładniejsze odwzorowanie powierzchni oraz elementów, takich jak ściany, narożniki i małe obiekty, o których piszemy w poprzednim akapicie.  Dodatkowo aktualizacja L3 umożliwia cyfrowym lidarom Ouster reprezentowanie rzeczywistego zasięgu każdego punktu z dokładnością do jednego centymetra.

 

Niezawodność lidarów REV7 w ofercie Edu4Industry

W ofercie Edu4Industry znajdziesz najnowsze lidary oraz inne urządzenia firmy Ouster. Sprawdź szczegółowe informacje na temat dostępnych produktów:

Edu4Industry wesprze Cię na drodze do automatyzacji w każdy możliwy sposób, ponieważ jesteśmy na bieżąco z nowymi technologiami. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat niezawodności lidarów REV7, zapraszamy do kontaktu!

Skontaktuj się z nami!