Oprogramowanie Experience Controls Quanser: wirtualna przyszłość laboratorium sterowania
Wprowadzenie nowoczesnych metod nauczania pomoże Ci przyciągnąć uwagę potencjalnych zainteresowanych oraz usprawnić dalszą naukę studentów. Jednym z rozwiązań, które coraz częściej pojawia się na uczelniach na całym świecie, jest oprogramowanie Experience Controls. Quanser podejmuje wyzwanie i dostosowuje swoją ofertę do aktualnych potrzeb nauki oraz rozwoju nowoczesnych technologii. Co zyskasz, wprowadzając do laboratorium sterowania to rozwiązanie?
Spis treści:
- Experience Controls od Quanser
- Odpowiedź na potrzeby współczesnej pedagogiki – Experience Controls
- Wielofunkcyjna platforma do kontrolowania doświadczeń na uczelnie i do szkół średnich
- Jak możesz wykorzystać oprogramowanie Experience Controls od Qlabs w praktyce?
Experience Controls od Quanser
Laboratorium sterowania pomaga studentom w nauce zastosowania zagadnień teoretycznych w praktyce, Pojawiają się one na uniwersytetach i są wprowadzane podczas zajęć na wielu kierunkach ścisłych, do których zalicza się między innymi:
- Robotyka,
- Automatyka,
- Elektronika czy
- Mechatronika,
Na każdym z wymienionych kierunków obowiązuje program zajęć z obszaru teorii sterowania. Dlatego oprogramowanie Experience Controls okazuje się bezcenne podczas przeprowadzania zajęć – zwłaszcza w trybie zdalnym lub hybrydowym. Dzięki niemu zyskujesz gotowy przepis na angażujące zajęcia, które z pewnością zapadną w pamięci studentów na dłużej niż te przeprowadzane w sposób klasyczny. Czym jest oprogramowanie Experience Controls?
Krótko mówiąc, jest to aplikacja dostępna na telefony oraz tablety. Studenci mogą z niej korzystać zarówno na urządzeniach z systemem iOS, jak i Android. Oprogramowanie Experience Controls obejmuje materiały, które pozwalają studentom nie tylko na zdobywanie niezbędnej wiedzy, ale również wykonywanie dynamicznych symulacji w czasie rzeczywistym.
Oprogramowanie Experience Controls możesz pobrać za darmo z App Store. Więcej informacji na ten temat znajdziesz pod poniższym linkiem:
https://www.quanser.com/products/experience-controls-app/
Co ważne, oprogramowanie Experience Controls podlega ciągłej aktualizacji! Dzięki temu studenci otrzymują możliwość pogłębiania i zdobywania nowej wiedzy w ramach bezpłatnej aplikacji. Quanser aktualizuje bazę nawet co kilka tygodni.
Więcej informacji na temat tego, jak w praktyce może Ci pomóc oferta Edu4Industry, znajdziesz w poniższy filmie:
Odpowiedź na potrzeby współczesnej pedagogiki – Experience Controls
Współczesna pedagogika powinna wyróżniać się ciągłym rozwojem oraz wprowadzaniem nowoczesnych technologii pozwalających studentom na wchodzenie w interakcje nie tylko z prowadzącym zajęcia. Klasyczne podejście do nauki wprowadzało wiele ograniczeń, przez co uczestnicy zajęć nie mogli w pełni korzystać z dostępnego sprzętu. Dlaczego? Głównym powodem takiej sytuacji było ryzyko pojawienia się uszkodzeń, a tym samym wysokich kosztów konserwacji oraz naprawy.
Wprowadzenie urządzeń w wersji wirtualnej oraz udogodnień umożliwiających zastosowanie teoretycznych zagadnień w praktyce bez angażowania fizycznych obiektów pozwoliło na większą swobodę na uczelniach. Oprogramowanie Experience Controls obejmuje zestaw mini-wykładów, w których zagadnienia teoretyczne są prezentowane w przystępnej formie. Język wprowadzony do krótkich podcastów pozwala nawet na samodzielne opanowanie łatwiejszych zagadnień.
Zwróć uwagę, że oprogramowanie Experience Controls wprowadza możliwość komunikacji ze zdalnym sprzętem. To właśnie dzięki temu każdy ma szansę na wykonanie dynamicznych symulacji w czasie rzeczywistym. Jeżeli zastanawiasz się, co możesz zyskać dzięki nowoczesnym rozwiązaniom firmy Quanser, będzie to przede wszystkim samodzielne projektowanie i wdrażanie sterowników przez studentów. Mogą oni odwzorować rzeczywiste systemy i aplikacje stosowane w przemyśle na całym świecie.
Bez wątpienia oprogramowanie Experience Controls powinno pojawić się na każdej uczelni, która chce realizować założenia innowacyjnej Uczelni 4.0 oraz odwróconej klasy.
Pamiętaj jednak, że jest to tylko jedno z rozwiązań, które warto mieć w laboratorium sterowania. Sprawdź ofertę Edu4Industry:
QUBE-Servo-2
Baza z Silnikiem Serwo
Podwójne Odwrócone Wahadło Liniowe
Żyroskop o 3 Stopniach Swobody
Helikopter o 3 Stopniach Swobody
Magnetyczna Lewitacja
Wielofunkcyjna platforma do kontrolowania doświadczeń na uczelnie i do szkół średnich
Oprogramowanie Experience Controls Quanser obejmuje materiały, które ułatwią naukę studentom oraz prowadzenie zajęć prowadzącym. Wśród nich pojawiają się między innymi:
- Zasoby przeznaczone dla prowadzących, które umożliwiają dostosowanie oprogramowania do potrzeb różnych kursów,
- Slajdy wykładowe oraz materiały dla studentów obejmujące podstawowe zagadnienia z zakresu sterowania, na przykład modelowanie systemów, analiza stabilności, algorytm PID,
- Interakcje z czujnikami oraz możliwość wykonywania symulacji w czasie rzeczywistym,
- Komunikację z prawdziwym sprzętem, co pozwala na ograniczenie ryzyka związanego z awarią kosztownego sprzętu,
- Dodatkowo każdy student ma szansę na realizowanie programu nauczania na tym samym poziomie zaangażowania oraz interakcji,
- Realne studia przypadków wraz z przykładami, w których można manipulować parametrami.
Jeżeli chcesz stworzyć kompleksowe laboratorium sterowania, nie zapomnij również o odpowiednim oprogramowaniu do przeprowadzania eksperymentów na cyfrowych bliźniakach.
Sprawdź więcej informacji o: Qaunser QLabs Controls
Jak możesz wykorzystać oprogramowanie Experience Controls od Qlabs w praktyce?
Oprogramowanie Experience Controls Quanser pomoże prowadzącym zajęcia w prezentacji i przeprowadzeniu studentów przez rzeczywiste studium przypadku. Każdy profesor otrzyma dostęp do ćwiczeń, które studenci wykonają bez problemu w domu, a także zadań sprawdzających ich wiedzę podczas egzaminu. Zwróć uwagę, że dostęp do tych materiałów uzyska tylko prowadzący. Dla studentów będą one niedostępne.
Wśród korzyści płynących z tego rozwiązania dla studentów pojawiają się nie tylko miniwykłady w przystępnym języku czy możliwość dynamicznych symulacji, ale również możliwość interakcji z fizycznymi obiektami, innymi uczestnikami kursu oraz prowadzącym w przypadku zajęć przeprowadzanych na odległość. Spójrzmy na przykład.
Rozdział podręcznika Experience Controls Quanser dotyczący koncepcji sterowania LQR obejmuje moduł Remote Hardware Experience. Dzięki niemu studenci mogą połączyć się zdalnie z systemem Quanser AERO. Następnie zyskują szanse przetestowania różnych podejść oraz sposobów projektowania sterowania na rzeczywistym obiekcie. Każdy student może wzmocnić kontrolę nachylenia i odchylenia, a także sprawdzić, jak wprowadzone zmiany wpływają na Quanser AERO.
Sprawdź Quanser AERO w ofercie Edu4Industry!