Dobot Nova – wsparcie dla branży HoReCa

Firma Dobot oferuje w swoim portfolio serię robotów współpracujących (cobotów) dla branży HoReCa, która łączy w sobie sektor hotelarski z gastronomicznym. Dobot Nova to seria wszechstronnych robotów przemysłowych, które znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach, od rozwiązań typu „robotyczny barman”, przez wsparcie w fizjoterapii po badania naukowe i edukację. Urządzenia są w stanie wykonywać takie zadania jak przygotowywanie kawy, koktajli, makaronu i smażonego kurczaka, nabieranie lodów, a nawet wykonywanie zadań fizjoterapeutycznych. Czy nowoczesna technologia odmieni oblicze światowej turystyki?

 

Spis treści:

 

Czym wyróżnia się seria Dobot Nova?

Robotyczne ramię Dobot Nova działa niezwykle precyzyjnie. Do jego zalet należy łatwe programowanie, niewielkie gabaryty i zaawansowane zabezpieczenia. Roboty Dobot same uczą się wykonywania zadań, przy udziale użytkownika, który pełni tu rolę instruktora. W nauce nowych czynności pomaga przejrzysty interfejs. Do tego urządzenia są niewielkie – mogą one zmieścić się na jednym metrze kwadratowym powierzchni, co pozwala na ich wdrożenie w małej przestrzeni.

Poza tym produkty z serii Dobot Nova zostały zaopatrzone w serię czujników oferujących 5 poziomów ochrony. Dzięki specjalnej technologii robot może się zatrzymać po wykryciu przeszkody. Jego czas reakcji to jedyne 0,01 sekundy.

 

Gdzie znajduje zastosowanie seria Dobot Nova?

Roboty z serii Dobot Nova mogą mieć kilka zastosowań w branży HoReCa. Z całą pewnością sprzęt jest w stanie wyręczyć pracowników hoteli, restauracji i kawiarni.

Coboty mogą wykonywać takie zadania jak podawanie dań gościom czy przygotowywanie prostych napojów, takich jak herbata, kawa lub koktajle. Możliwe jest również przystosowanie ich do takich rozwiązań jak porządkowanie, dezynfekcja blatów roboczych, stolików czy serwowanie prostych do przygotowania posiłków.

Warto zaznaczyć, że wykorzystanie robotów w branży HoReCa może pomóc w automatyzacji niektórych zadań, zwiększyć efektywność obsługi i poprawić jakość obsługi klienta. Oprócz tego, jest to rozwiązanie, które przyciąga do lokalu klientów zainteresowanych nowoczesnymi technologiami. Mimo to nadal istnieje wiele wyzwań związanych z integracją robotów w tych środowiskach, takie jak dostosowanie do specyficznych potrzeb klientów oraz przestrzeganie regulacji i norm prawnych obowiązujących w danym kraju.

Poza branżą HoReCa robot Dobot może sprawdzić się także w edukacji. Roboty współpracujące na uczelni to sposób na podniesienie rangi uczelni oraz przygotowania studentów do wymagań przemysłu 4.0.

 

Sprawdź więcej informacji na temat produktu: https://edu4industry.com/produkt/dobot-nova/
 

Dostosowanie robota do wymagań branży HoReCa

W przeciwieństwie do innych robotów kooperujących, roboty Dobot Nova są stworzone do pracy w wąskiej specjalizacji. Klienci mogą skorzystać z palety liczącej aż 7 barwnych kompozycji, dzięki czemu możemy dobrać urządzenie, które będzie pasowało kolorystycznie do przestrzeni, w której obsługujemy klientów.

Produkt wyróżnia również niewielki rozmiar i waga. Według producenta robot Dobot Nova 2 waży 11 kg, a Dobot Nova 5 – 25 kg. Do tego ich niewielki rozmiar pozwala na integrację sprzętu nawet w małych przestrzeniach. Warto wspomnieć także o systemach bezpieczeństwa, które zapobiegają wypadkom, w miejscach o nawet największym natężeniu ruchu. Co więcej, coboty Nova zatrzymują się w aktualnej pozycji w przypadku nagłej przerwy w dostawie prądu.

Dużą zaletą tego produktu jest intuicyjne sterowanie. Dobot projektuje roboty z myślą o łatwości obsługi, co czyni je bardziej dostępnymi dla szerokiego grona użytkowników. Z tego względu sprzęt może obsłużyć każdy pracownik baru, restauracji, czy hotelu.

 

Łatwe programowanie serii Dobot Nova

Nauka wykonywania poszczególnych czynności przebiega przy użyciu metody “przeciągnij, żeby nauczyć”. Podczas nauki użytkownik prowadzi ramię robota w określonym kierunku, a ten zapamiętuje ruch i może go odtworzyć. Firma Dobot twierdzi, że cobota można zaprogramować w zaledwie 10 minut.

Warto dodać, że roboty z serii Dobot Nova są wyposażone w różne interfejsy komunikacyjne, takie jak USB, Ethernet, Wi-Fi i Bluetooth, co ułatwia ich integrację z innymi urządzeniami i systemami. Dodatkowo ramię można kontrolować oraz monitorować za pomocą rozwiązań chmurowych.

 

Dwa modele robotów Dobot Nova 2 i Dobot Nova 5

Nova 2 jest przeznaczony do wykonywania zadań w handlu detalicznym, natomiast Nova 5, drugi cobot w tej serii – do zadań z zakresu fizjoterapii. Poza tym obie wersje różnią jeszcze parametry. Robot Nova 2 ma udźwig na poziomie 2 kg i zasięg na poziomie 652 mm. Z kolei drugi robot Nova 5 ma udźwig na poziomie 5 kg oraz zasięg na poziomie 850 mm.

Robot Dobot 2 to wielofunkcyjne ramię, stworzone do realizacji wymagających zadań. Jest on wyposażony w sześć osi ruchu. Robot Dobot Nova 5 gwarantuje swobodną kontrolę dzięki ośmiu ruchomym osiom. W nowej serii zakres ruchów cobota jest większy podobnie jak jego możliwości. Roboty Dobot z serii Nova wykorzystują o wiele mniejsze i lżejsze ramiona niż robotów z serii CR. Ramiona sprawdzą się do wykonywania zadań między innymi z zakresu edukacji, gastronomii czy nawet w sektorze rozrywkowym. Są niezwykle bezpiecznymi i adaptowalnymi narzędziami, które można wykorzystać w bezpośredniej współpracy z człowiekiem.

 

Co warto wiedzieć na temat Dobot Nova?

Roboty Dobot są wszechstronne i mogą być dostosowane do różnych zadań oraz potrzeb. Obszar ich działań obejmuje zarówno cele komercyjne, jak i edukacyjne, a także różne branże i dziedziny naukowe. Produkty doskonale odnajdują się w branży HoReCa, w której liczy się precyzja oraz dynamiczne tempo wykonywania zadań.

Przed zakupem konkretnego modelu warto dokładnie zrozumieć jego zdolności i dostosowanie do konkretnego typu pracy. Produkt świetnie sprawdzi się nie tylko na uczelni, ale również w barze, restauracji, hotelu czy sklepie. Dobot Nova jest przystępny cenowo i dostępny w ofercie Edu4Industry.

Skontaktuj się z nami!