Co zyskasz, wdrażając Universal Robots?

Innowacje i rozwój potrzebują odpowiednich narzędzi, by móc realizować nowatorskie idee. Aby przekuć w czyn nawet najbardziej skomplikowane pomysły, przydatne okazują się tzw. roboty współpracujące, czyli coboty. Należą do nich między innymi prezentowane w tym artykule ramiona marki Universal Robots.

 

Spis treści:

 

Ramiona robotów – w czym mogą nam pomóc?

Precyzja ruchów oraz trwałość ramion robota, decydują o jego wyborze, zwłaszcza przez badaczy lub środowiska akademickie. Robotyzacja i automatyzacja pozwalają na wykonywanie precyzyjnych prac, które z trudem przyszłyby człowiekowi.

Poza tym istnieje kolejny czynnik przemawiający zdecydowanie na plus ramionom Universal Robots — w końcu robotom wszystko jedno, w jakim środowisku przychodzi im pracować. Nieważne, jak bardzo przyjdzie im się ubrudzić lub zmoknąć. O ile ich parametry technologiczne na to pozwalają, ramiona robotów — i one same — mogą być doskonałymi współpracownikami w najbardziej wymagających środowiskach.

Można więc stwierdzić, że wszędzie tam, gdzie można się ubrudzić, zmęczyć lub zanudzić, można posłać robota. Wysoka precyzja (możliwe odchylenie wynosi jedynie 0,1 mm) i powtarzalność ruchów ramienia, pozwalają na wykonywanie w szybkim tempie procesów, których człowiek nie jest w stanie efektywnie zrealizować.

 

Nauka robotyki w praktyce dzięki Universal Robots

Jednym z klientów wykorzystujących UR w działaniach dydaktycznych jest Ramtec Career Center. Kształci on uczniów w wieku gimnazjalnym, aż do specjalistów branży. Dzięki temu rynek zyskuje wykwalifikowanych specjalistów. Roboty współpracujące UR mają olbrzymi wpływ na postępy w nauce adeptów robotyki.

Założycielom Ramtec Career Center zależało na śledzeniu postępów w dziedzinie produkcji, dlatego też zdecydowali się wykorzystać w swoim centrum kształcenia właśnie te urządzenia. Certyfikowane roboty są gwarancją bezpieczeństwa dla uczniów — to dzięki nim nastolatki uczą się programować ramiona, z kolei kolejne grupy wiekowe angażowane są w bardziej precyzyjne i skomplikowane sterowanie ruchem.

Koordynatorom Ramtec przyświeca cel uzupełnienia przyszłej luki na rynku, co stanowi nowatorskie podejście do nauki. Kształcone tam osoby mają szansę stać się specjalistami lub wdrożeniowcami dzięki zdobytym umiejętnościom.

Sprawdź również nasze inne artykuły o podobnej tematyce:

 

Jak Universal Robots pomaga w nauce automatyki?

Na świecie zostało uruchomionych blisko 50 000 Cobotów. Dzięki nim tajniki robotyki może zgłębiać niemal każda grupa wiekowa. Ramiona UR3e, UR5e, UR10e oraz UR16e skutecznie pomagają także w nauce automatyki, która jest dziedziną przyszłości, ściśle związaną z przemysłem 4.0.

Firma organizuje webinary i uczestniczy w konferencjach branżowych, na których daje się poznać jako marka zaangażowana w sektor edukacji. Liczne eventy odbywające się online i stacjonarnie, pozwalają poznać dokładnie ofertę UR i ich najnowsze produkty.

Ramiona UR dzięki swojej stabilności pozwalają na naukę robotyki, nie zagrażając bezpieczeństwu uczniów — natychmiast zatrzymują się, gdy napotkają na swojej drodze przeszkodę. To motywuje do śmiałych eksperymentów i zachęca do pracy nad jeszcze większą wydajnością ramienia.

 

Roboty Universal Robots w Edu4Industry

Jako lider w dziedzinie dostarczania innowacyjnych stanowisk dydaktycznych i badawczych, jesteśmy również jednym z dystrybutorów cobotów marki UR. Dzięki nim proces nauczania staje się szybszy i bardziej efektywny, a grono specjalistów wykwalifikowanych w dziedzinie automatyki stale się powiększa.

Dysponujemy ramionami robotów Universal Robots, które mogą z powodzeniem wykonywać zadania w przestrzeni, w której znajduje się człowiek. Ich elastyczność i łatwość programowania zachęciły zakłady produkcyjne działające w Polsce, jak i nasze uczelnie wyższe do wykorzystania właśnie tych robotów.

Jak się okazuje, robot może być najlepszym współpracownikiem człowieka, wykonującym za niego trudne i męczące zadania. Z niecierpliwością czekamy na kolejne coboty produkcji UR, które pomogą i nam realizować zadania, jakie założyliśmy na samym początku działania — dotyczą one między innymi dostarczania rozwiązań dla sektora edukacyjnego.

Poniżej znajdują się przykładowe rozwiązania:

 

Jeżeli jesteś zainteresowany jednym z powyższych rozwiązań, zapraszamy do kontaktu! Nasi specjaliści dostosują najlepsze urządzenie do Twoich potrzeb.

Skontaktuj się z nami!