Wyposażymy laboratorium automatyki na uczelni wyższej
Laboratorium automatyki na uczelni wyższej jest szczególnie ważne, ponieważ to zajęcia praktyczne budują potencjał studenta z perspektywy rynku pracy. Ponadto wyposażenie laboratoryjne umożliwia efektywne badania naukowe.
Jeżeli zastanawiasz się, co warto mieć w laboratorium automatyki na uczelni wyższej, pomożemy Ci znaleźć odpowiedź.
Spis treści:
- Automatyzacja – kolejne wyzwania przed uczelniami wyższymi
- Sprzęt do laboratorium automatyki jest kluczowy w dobie przemysłu 4.0
- Edu4industry dostarcza wyposażenie laboratoryjne w obszarze automatyki
- Jaki sprzęt do laboratorium automatyki możemy zapewnić?
- Laboratorium – wyposażenie na uczelnie wyższe: stanowiska dydaktyczne
Automatyzacja – kolejne wyzwania przed uczelniami wyższymi
Nowoczesne technologie rewolucjonizują niemal każdy sektor rynku. Zmieniające się trendy oraz popularność automatyki i robotyki wpływają również na program nauczania obowiązujący na uczelniach wyższych, a także szkołach średnich. Od tego, w jaki sposób wyposażymy laboratorium automatyki, zależą predyspozycję studentów do podjęcia pracy w przemyśle oraz innych segmentach rynku.
Ponadto odpowiednie wyposażenie laboratoryjne wpływa na rozwój badań naukowych. Z kolei działania naukowców prowadzą do powstawania kolejnych innowacyjnych rozwiązań, które w efekcie mogą znaleźć zastosowanie w firmach na całym świecie. Czy automatyzacja jest naprawdę tak istotna? Według badania Market Research Report, w 2019 roku rynek automatyki przemysłowej był wart około 168,81 mld dolarów.
Prognozuje się, że jego wartość będzie wzrastała w ciągu roku o około 9%. Aż w 2027 roku osiągnie poziom 320 miliardów dolarów. Na rynek automatyki przemysłowej składa się sprzęt oraz oprogramowanie niezbędne do jego obsługi. Nie zapominajmy, że za każdą maszyną stoi człowiek odpowiedzialny z jej prawidłowe działanie. Laboratorium automatyki pomoże w wykwalifikowaniu kadry pracowniczej na odpowiednim poziomie.
Sprzęt do laboratorium automatyki jest kluczowy w dobie przemysłu 4.0
Istotną rolę we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań odgrywa wykwalifikowana kadra. Dlatego odpowiedni sprzęt w placówkach edukacyjnych jest kluczowy w dobie przemysłu 4.0. Do grupy sprzętów należą między innymi urządzenia kontrolno-pomiarowe, systemy sterujące oraz urządzenia wykonawcze. Składają się one między innymi ze sterowników PLC lub ramion robotów. Ich obsługa wymaga kadry z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami, które może zapewnić odpowiednio wyposażone laboratorium automatyki.
Drugą kategorią, która składa się na rynek produktów automatyki przemysłowej, jest oprogramowanie. Wśród nich można wymienić między innymi te umożliwiające zarządzanie procesami produkcyjnymi, na przykład oprogramowanie sterujące, kontrolne czy służące do pozyskiwania, przesyłania i analizy danych.
Każda fabryka ma inne wymagania i oczekiwania od wdrażanych systemów. Dlatego tak ważna jest odpowiednia wiedza pozwalająca na programowanie odpowiednich sekwencji, a także modyfikację sygnałów wewnętrznych. Odpowiedni sprzęt do laboratorium umożliwia również tworzenie prototypów.
Edu4industry dostarcza wyposażenie laboratoryjne w obszarze automatyki
W Edu4Industry udostępniamy szereg różnych produktów, które zapewnią studentom oraz pracownikom naukowym niezbędne zaplecze do realizowania badań, a także zdobycia wiedzy i umiejętności wymaganych na rynku pracy. Wśród naszych produktów pojawiają się elastyczne środowiska, które umożliwiają symulację systemów wykorzystywanych realnie w przemyśle. Studenci i pracownicy nauki mogą nie tylko programować, ale również weryfikować poprawność działania zaprogramowanych systemów.
Stanowiska dydaktyczne, które wprowadzamy do naszej oferty to między innymi
- Modułowa Linia Produkcyjna FMS – umożliwia praktyczną naukę techniki sterowania, programowania sekwencyjnego z rozpoznawaniem błędów
Modułowa Linia Produkcyjna FMS: https://edu4industry.com/produkt/modulowa-linia-produkcyjna-fms/
- Podstawowe Stanowisko Dydaktyczne PLC, na którym w łatwy sposób możemy zamontować sterowniki lidera na rynku producentów tych komponentów – firmy Siemens.
Podstawowe Stanowisko Szkoleniowe PLC: https://edu4industry.com/produkt/podstawowe-stanowisko-szkoleniowe-plc/
Jako partnerzy Siemens zapewniamy dostęp do pełnej oferty zestawów edukacyjnych, która umożliwia stworzenie kompleksowego laboratorium automatyki w specjalnych cenach dedykowanych uczelniom i szkołom. Siemens wspiera polską gospodarkę w modernizacji oraz wprowadzaniu technologii podnoszących poziom życia. Jaki sprzęt do laboratorium automatyki znajdziesz w ofercie Edu4Industry?
Jaki sprzęt do laboratorium automatyki możemy zapewnić?
Jeżeli chcesz stworzyć najwyższej jakości laboratorium, wyposażenie powinno być sprawdzone i niezawodne. Produkty z naszego portfolio spełniają te warunki.
- W ofercie sterowników PLC i paneli operatorskich pojawiają się między innymi:
– Zestaw edukacyjny Siemens LOGO!, który znajduje zastosowanie w prostych aplikacjach związanych ze sterowaniem.
– Zestaw Panelli Siemens KTP400 Basic z kolorowym ekranem dotykowym, które umożliwiają implementowanie prostych interfesjów dla aplikacji opartych na sterownikach PLC.
– Zestaw Paneli Siemens TP700 Comfort z kolorowym ekranem i interfejsami komunikacyjnymi Profinet oraz Profibus.
Sprawdź szczegóły ofert: Sterowniki PLC i panele operatorskie dla uczelni!
- Oprogramowanie obejmuje dwa produkty:
– Siemens STEP 7 Professional, czyli najnowsza wersja środowiska programistycznego od Siemens. Dzięki niemu możesz programować sterowniki w różnych językach, na przykład: LAD, FBD, STL czy GRAPH.
– Factory I/O to elastyczne środowisko umożliwiające symulację systemów automatyki przemysłowej. Posiada bogatą bibliotekę komponentów oraz scenariuszy. Umożliwia budowę rozbudowanych zespołów urządzeń, ich programowanie oraz weryfikację poprawności.
Sprawdź więcej informacji o ofercie: Oprogramowanie – Automatyka przemysłowa!
Laboratorium – wyposażenie na uczelnie wyższe: stanowiska dydaktyczne
- Stanowiska dydaktyczne z zakresu automatyki przemysłowej to między innymi:
– Podstawowe stanowisko szkoleniowe PLC umożliwia naukę programowania i przygotowanie do pracy na rzeczywistych urządzeniach i w środowiskach programistycznych. Dzięki złączom DB37 do stanowiska można podłączyć zewnętrzne urządzenia do sterowania.– Miniaturowy przenośnik taśmowy demonstruje fragment linii produkcyjnej. Umożliwia zestawienie również z innymi stanowiskami. Możesz na nich wykonywać takie ćwiczenia jak: sterowanie silnikami, zbieranie danych z czujników, liczenie i sortowanie elementów.– Brama automatyczna umożliwia naukę budowy układów sterowania napędami, systemów zabezpieczeń, sygnalizacji wizualnej i dźwiękowej.
– Manipulator Kartezjański umożliwia naukę podstaw budowy, sterowania, programowania. Można na nim zrealizować zadania przeładunkowe i pozycjonowania w przypadku przenoszenia, układania i składowania materiałów.
Sprawdź ofertę: Stanowiska dydaktyczne dla uczelni – Automatyka przemysłowa!
- Modele linii produkcyjnych obejmują stanowiska symulujące proces produkcji wyposażone w czujniki, silniki, elementy pneumatyczne oraz sterowniki. W ramach tej oferty pojawia się również Certyfikowana Linia Programu SMSCP, czyli program potwierdzający umiejętności z zakresu przemysłowych systemów mechatronicznych.
Sprawdź ofertę: Modele linii produkcyjnych!