Robot Unitree – cena, różnice między modelami i możliwości

Dynamiczny rozwój świata robotyki zaowocował rozwiązaniami, które do tej pory znajdowały się poza zasięgiem naukowców. Bez wątpienia można do nich zaliczyć roboty mobilne, a jednym z ich reprezentantów jest platforma krocząca. Pojawienie się innowacyjnych rozwiązań wiąże się z kolejnymi wyzwaniami dla inżynierów. Przygotowanie wykwalifikowanej kadry, która sprosta nowej rzeczywistości, wymaga odpowiedniego sprzętu w laboratorium robotyki. 

Tajniki wiedzy na temat platform kroczących pomoże odkryć Robot Unitree. Cena, różnice między modelami oraz jego możliwości są kluczowe podczas wyboru odpowiedniego modelu. Czy Robot Unitree sprawdzi się tylko na uczelniach? Czy jest wart swojej ceny? Odpowiadamy.

Spis treści:

 

Robot Unitree, czyli platforma krocząca

Robot Unitree to jeden z reprezentantów platform kroczących, które mają za zadanie realizować funkcje lokomocyjne zwierząt z kończynami. Robot Unitree przypomina wyglądem psa i to właśnie on stał się wzorcem ruchów dla tej maszyny. 

Lokomację realizują cztery kończyny, które umożliwiają między innymi chód, bieg czy skoki. Wraz z upływem czasu powstały kolejne modele platform kroczących Unitree. Każda z nich jest dostosowana do pokonywania nierównych terenów oraz posiada zaawansowany algorytm umożliwiający doskonałą stabilność ruchu. 

Co ważne, wszystkie roboty kroczące Unitree wyróżniają się systemem wizyjnym percepcji głębi. Dzięki temu sprawdzają się między innymi podczas tworzenia map 3D lub planowania nawigacji terenów niedostępnych czy też zagrażających życiu człowieka. Robot Unitree jest dostępny w trzech odsłonach, które różnią się pod względem zaawansowania stosowanych technologii oraz funkcjonalności.


Największy przedstawiciel rodziny – Robot Unitree Aliengo

Największym robotem kroczącym Unitree jest model Aliengo. Zaawansowany algorytm umożliwia chód dynamicznie stabilny. Dzięki temu robot odzyskuje szybko równowagę w przypadku trafienia na przeszkodę, uderzenia czy wypadku. Platforma krocząca Unitree Aliengo sprawdza się doskonale w przypadku zróżnicowanego terenu. Z pomocą zaawansowanych funkcji możesz przejąć pełną kontrolę nad stawami robota oraz jego pozycją i postawą w trzech osiach.

Jeżeli szukasz platformy kroczącej do badań naukowych w trudnych warunkach, pomoże Ci Robot Unitree. Cena obejmuje w tym przypadku wydajną maszynę z zaawansowanymi algorytmami, które umożliwiają wspinanie się po nachyleniu do 21° oraz uzyskanie maksymalnej prędkości 1,5 m/s. Dodatkowo robot jest wzbogacony o gotowe oprogramowanie do łatwego sterowania funkcjami podstawowymi.

Natomiast prosta aplikacja dostosowana do systemów iOS i Android pozwala na łatwe sterowanie robotem oraz zaawansowanymi funkcjami. Robot Unitree jest wyposażony w system otwarty z interfejsem sterowania obsługującym języki takie jak: C/C++, ROS. Maszynę możesz wzbogacić o kamerę wizyjną, czujnik Lidar, ramię robota lub GPS. Platforma krocząca Aliengo sprawdzi się doskonale podczas mapowania środowiska 3D, rozpoznawania przeszkód dynamicznych oraz pozycjonowanie globalne.

Wkomponowany system Unitree Aliengo umożliwia specjalne ruchy takie jak: salta w tył, pełzanie czy poruszanie się w bok. Całość została wykonana z polimerowego tworzywa sztucznego, włókna węglowego i aluminium lotniczego.

Maksymalny wyjściowy moment obrotowy wynosi 40 nm. Możesz zamówić wersję robota z dodatkowym lidarem 2D umożliwiającym mapowanie przestrzeni, nawigację, omijanie przeszkód i lokalizację lub lidarem 3D przeznaczonym do mapowania przestrzeni 3D.

 

 

Sprawdź więcej informacji na stronie: Unitree Aliengo

 

Szybki i zwinny rekordzista, czyli Robot Unitree A1

Robot Unitree A1 wyróżnia się lekkością oraz zwinnością. Warto jednak zaznaczyć, że ten model został wycofany.  Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje Robot Unitree A1, cena tego produktu była znacznie niższa niż jego poprzednika. Jego następcą ma być model Go1. Co musisz o nim wiedzieć?

 

Nowa generacja robotów mobilnych, czyli Unitree Go1

Najnowsza wersja platformy kroczącej od Unitree wyróżnia się przede wszystkim lekkością oraz kompaktową budową. Dostarczymy Ci maszynę wyposażoną w zaawansowany system czujników oraz system inteligentnego śledzenia. Jeżeli zastanawiasz się, czym różni się od pozostałych modeli ten Robot Unitree, cena okazuje się dla wielu osób największym zaskoczeniem. Niski koszt sprawia, że maszyna sprawdzi się zarówno do laboratorium, badań naukowych, jak i tworzenia prototypów w start-upach. 

Unitree Go1 jest dostępny w trzech różnych wariantach, które różnią się wyposażeniem oraz możliwościami. W wersji Go1 Pro pojawia się 5 kamer w zestawie, 3 czujniki ultradźwiękowe oraz 3 procesory. Dodatkowa prędkość maksymalna sięga do 3,5 m/s. Ponadto robot jest wzbogacony o możliwość generowania widoku z góry oraz API przetwarzania grafiki (OTA).

Unitree Go1 Edu jest z kolei kompleksową platformą kroczącą z 5 kamerami, 3 procesorami NVIDIA Nano. Dodatkowo jego prędkość maksymalna wynosi około 3,7 m/s, a udźwig wzrasta do 5 kg. Unitree Go1 Edu jest wzbogacony o API do programowania w Pythonie oraz badań naukowych. Ponadto posiada czujniki siły w stopach oraz możliwość łączności 4G lub 5G.

Wersja Edu Plus różni się od pozostałych procesorami. Ma aż 2 procesory NVIDIA Nano oraz 1NX. Możemy również dostarczyć Ci robota Unitree Go1 wyposażonego w lidar 2D lub 3D, który sprawdzi się w przypadku mapowania terenu oraz śledzenia terenu. 

Unitree Go1

Sprawdź więcej informacji na stronie: Unitree Go1

 

Ile kosztuje Robot Unitree Aliengo i Unitree Go1? Cena

W naszej ofercie znajdziesz dwa modele robota Unitree w różnych wersjach. Od tego, na który z nich się zdecydujesz, zależy ostateczna cena. Warto jednak zaznaczyć, że najtańszym spośród dostępnych modeli jest Unitree Go1 dostosowany do badań naukowych, potrzeb laboratoriów na uczelniach, a także oczekiwań start-upów tworzących prototypy.  Zanim zdecydujesz się na konkretne rozwiązanie, wyślij do nas zapytanie ofertowe o Robota Unitree. Cena zostanie dostosowana do Twoich potrzeb, oczekiwań oraz preferowanych funkcji i wyposażenia.

 

Jakie możliwości zapewni Ci Robot Unitree?

Bez względu na to, którą platformę kroczącą wybierzesz, zyskasz wiele możliwości zarówno w obszarze prac badawczych, jak i edukacji oraz rozwoju nowych rozwiązań. Robot Unitree wyróżnia się niezwykłą zwinnością, szybkością, a także możliwością dostosowania pozycji do zróżnicowanego ukształtowania powierzchni i napotykanych przeszkód. Kamery głębi oraz dodatkowe lidary zapewniają dodatkowe funkcje odpowiadające za zbieranie danych czy mapowanie przestrzeni. 

Robot Unitree ma również możliwość wykonywania takich czynności jak: bieganie z dużą prędkością, bieganie do tyłu, skręcanie w miejscu, pełzanie, obroty, skakanie, wchodzenie i schodzenie ze schodów lub wzniesień, a także unikanie czy przekraczanie przeszkód. Ponadto otwarta architektura umożliwia zaimplementowanie własnych algorytmów dostosowanych do potrzeb aplikacji czy prowadzonych badań naukowych.

 

Gdzie znajduje zastosowanie Robot Unitree?

W naszej ofercie znajdziesz roboty Unitree, które sprawdzą się doskonale w dydaktyce. Dzięki nim możesz dostosować wyposażenie laboratoriów z robotyki mobilnej o maszyny nowej generacji. Dostęp do nowoczesnego sprzętu pozwoli na przygotowanie studentów do pracy w środowisku innowacyjnych technologii oraz podejmowania wyzwań przemysłu 4.0. 

Ponadto Robot Unitree umożliwi rozwój projektów badawczych w aplikacjach opierających się na zbieraniu danych czy mapowaniu przestrzeni z zastosowaniem technologii SLAM. Te platformy kroczące są w stanie gromadzić informacje o kolorze i głębi otoczenia, a następnie na ich podstawie rekonstruować środowisko 3D. 

Unitree znajduje również zastosowanie komercyjne. Dzięki możliwości implementacji własnych algorytmów możesz poinstruować maszynę, by namierzyła, a następnie śledziła ruchy konkretnej osoby. Nowoczesne technologie zastosowane w przypadku tych platform kroczących umożliwiły między innymi kontrolę przestrzegania dystansu społecznego czy sprawdzanie temperatury osób znajdujących się na lotniskach.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o zastosowaniu robotów Unitree, sprawdź również artykuły: