Unitree Go2 – szybki, zwinny i wydajny robot kroczący z wbudowanym lidarem

Unitree Go2 to zaawansowany robot kroczący, zaopatrzony w całą gamę sensorów, sztuczną inteligencję i udoskonalony system śledzenia. Innowacyjne urządzenie doskonale sprawdza się do badań naukowych oraz edukacji, choć jego możliwości znacznie wykraczają poza samo nauczanie. Robot Unitree Go2 to jeden z wynalazków, które lada chwila mogą zagościć w naszych wnętrzach.

 

Spis treści:

 

Unitree Go2 – Unitree Robotics znowu zaskakuje

Unitree Go2 to robot przypominający psa. Nowa generacja zaskakuje przede wszystkim zaawansowanym sposobem poruszania się i rozpoznaniem terenu. Jego wszechstronność pozwala na zaawansowane mapowanie przestrzeni i śledzenie obiektów, a wszystko dzięki czujnikom LiDAR nowej generacji. Unitree Go2 doskonale radzi sobie z poruszaniem w przestrzeni i orientacją w terenie, co może być podłożem pod tworzenie kolejnych prototypów.

Ten robot kroczący zawdzięcza swój sukces nowoczesnym rozwiązaniom takim jak czujniki LiDAR, model komunikacji GPT AI, inteligentny system śledzenia bocznego, czy technologii ROS i ROS2 do zarządzania systemem. Nowinki technologiczne sprawiają, że Go2 może nas wyręczyć w wielu obowiązkach i towarzyszyć w każdej sytuacji. Nie da się ukryć, że roboty kroczące to nowa era w edukacji, przemyśle i naszym życiu codziennym.

Warto dodać, że robot występuje w trzech wersjach – Air, Pro i Edu.

 

Sprawdź szczegółowe informacje na temat Unitree Go2: https://edu4industry.com/produkt/unitree-go2/

 

Zwinność, szybkość i wydajność robota Unitree Go2

Wyjątkowa konstrukcja pozwala Unitree Go2 pokonywać kolejne przeszkody z pełną stabilnością, bez utraty równowagi. Dzięki systemowi bocznego śledzenia robot Unitree Go2 bezpiecznie porusza się w towarzystwie ludzi. Nowa technologia pozycjonowania i sterowania w połączeniu z technologią unikania przeszkód sprawia, że robot jest w stanie pokonać nawet najbardziej wymagający teren.

Z kolei za precyzyjne śledzenie celu i zachowanie przy zachowaniu odpowiedniej odległości odpowiada zestaw sensorów. Co więcej, robot jest w stanie przyjmować pozy i wykonywać zaawansowane akcje, takie jak skakanie, rozciąganie, podawanie łapy, siadanie, podskakiwanie, czy wiwatowanie. Jego motoryka jest na tyle złożona, że przypomina ona zachowanie zwierząt.

 

Czujniki LiDAR nowej generacji

Technologia LiDAR polega na dokładnym pomiarze i identyfikacji terenu za pomocą promieni laserowych. Wykorzystanie teledetekcji umożliwia tworzenie trójwymiarowych map, określenie odległości oraz określenie kształtu obiektów znajdujących się w pobliżu. Systemy lidarowe poza robotyką znalazły zastosowanie w motoryzacji, nawigacji, a także kartografii.

Robot Unitree Go2 powstał w duchu innowacji technologicznych. Został on zaopatrzony w czujniki LiDAR nowej generacji, które są wykorzystywane do mapowania otoczenia w czasie rzeczywistym, lokalizacji robota w przestrzeni oraz lokalizacji przeszkód pojawiających się na drodze. Dzięki temu robot może poruszać się bezpiecznie i sprawnie w różnych środowiskach, takich jak miejskie ulice, hale produkcyjne czy tereny otwarte i bez trudu zlokalizować zagrożenie.

Innym zadaniem czujników LiDAR jest interakcja robota z ludźmi i innymi obiektami w otoczeniu. Taka umiejętność może okazać się potrzebna w trakcie dostawy towarów, inspekcji lub podczas wykonywania zadań ratunkowych.

Robot Unitree Robotics został zaopatrzony w czujniki LiDAR nowej generacji, które charakteryzują się wyższą rozdzielczością, przekładającą się na lepszą detekcję obiektów i przeszkód. Nowoczesne czujniki LiDAR umożliwiają także większy zasięg pomiarowy, który pozwala robotom zbierać dane z dalszych odległości i dokładniej analizować otoczenie. Nowoczesne sensory LiDAR to także szybsza częstotliwość pomiaru, dzięki której Unitree Go2 jest w stanie analizować przestrzeń w czasie rzeczywistym.

 

Sprawdź więcej informacji na temat czujników LiDAR:

 

Nowoczesne technologie zastosowane przez Unitree Robotics

Zachowanie robota opiera się na sztucznej inteligencji. Działa on w oparciu o technologię GPT AI, czyli zaawansowany model językowy, który przetwarza naturalny język na podstawie zgromadzonych wcześniej informacji.

W robocie Unitree Go2, GPT AI może być wykorzystywany w kilku różnych kontekstach. Przede wszystkim ułatwia on komunikację z człowiekiem i generowania odpowiedzi na zadane pytania. Model GPT AI sprawia, że Unitree Go2 może być bardziej użyteczny w realizacji scenariuszy. Poza tym System GPT AI pozwala na rozpoznanie mowy ludzkiej, analizę tekstu, adaptację w nowym środowisku, a nawet planowanie i zarządzanie zadaniami.

Dodatkowo robot jest zaopatrzony w inteligentny system śledzenia bocznego, który poprawia jego bezpieczeństwo. Jego głównym celem jest monitorowanie i śledzenie obiektów, zjawisk lub danych znajdujących się na bocznych obszarach (lub obok głównego obszaru zainteresowania) oraz podejmowanie odpowiednich działań lub dostarczanie informacji na ich temat.

Aby robot kroczący mógł działać sprawnie, potrzebne jest także odpowiednie środowisko programistyczne. W przypadku robota Unitree Go2 zastosowano technologię ROS lub ROS 2 (Robot Operating System), która umożliwia łatwe tworzenie, zarządzanie i kontrolowanie różnych aspektów robota, takich jak nawigacja, sterowanie ruchem, komunikacja z czujnikami, interakcja z otoczeniem i wiele innych. Te platformy zapewniają programistom i inżynierom narzędzia do skomplikowanego programowania i testowania zachowań robota w codziennych sytuacjach.

Dzięki ROS lub ROS 2 użytkownicy mogą dostosowywać i rozwijać oprogramowanie dla robota Unitree Go2 w zależności od konkretnych potrzeb i zastosowań, co czyni tę platformę bardziej elastyczną i przydatną w różnych dziedzinach robotyki.

 

Gdzie znajduje zastosowanie Unitree Go2?

Firma Unitree wyprodukowała trzy wersje Go2, przeznaczone do konkretnych potrzeb i zastosowania. Wersja Unitree Go2 Air to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie o prędkości maksymalnej 2,5m/s oferujące podstawowe funkcje robota. Unitree Go2 Pro posiada wiele zalet, takich jak 8-rdzeniowy procesor, system inteligentnego śledzenia bocznego, bezprzewodowy moduł śledzenia, oraz prędkość ruchu do 3,5m/s.

 

Sprawdź więcej informacji o produkcie: https://edu4industry.com/produkt/unitree-go2/

 

Z kolei Unitree Go2 Edu to najbardziej zaawansowana wersja robota stworzona z myślą o uczelniach i pasjonatach robotyki. Ten model robota oferuje największą prędkość maksymalną (aż do 5m/s), dodatkowy czujnik LiDAR, sztuczną inteligencję, rozszerzony wybór predefiniowanych akcji, API programistyczne i najbardziej wydajną baterię w zestawie, oferującą aż do 4h pracy.

Rekomendujemy to rozwiązanie wszystkim placówkom technologicznym, które stawiają na rozwój swoich podopiecznych, poprzez wdrożenie aktualnej technologii. Robot Unitree Go2 odpowiada standardom nowoczesnego przemysłu i przygotowuje studentów do wykonywania zawodu w sposób fascynujący i praktyczny.

 

Skontaktuj się z nami!