Dobot na zajęcia z robotyki w szkole podstawowej

Robotyka w szkole wcale nie musi być nudna. Zajęcia techniczne w szkołach podstawowych to świetna okazja do nauki przez zabawę. W dobrze wyposażonych placówkach oświatowych dzieci mają okazję nie tylko wdrożyć się w tajniki robotyki, automatyki i programowania, ale także poznać najnowsze technologie oraz ich możliwości w praktyce. Poznaj popularne roboty współpracujące i ich funkcje oraz informacje na temat innych pomocy dydaktycznych.

 

Spis treści:

 

Robotyka w szkole podstawowej

Robotyka staje się coraz istotniejszym elementem edukacji w szkołach podstawowych. Obserwujemy coraz częstsze wprowadzanie zajęć z robotyki w szkole oraz lekcji z programowania, które pozwalają młodym uczniom rozwijać nie tylko umiejętności techniczne, ale również kreatywność, logiczne myślenie i rozwiązywanie problemów.

Zajęcia z robotyki w szkole mają na celu zainteresować młode osoby i zmotywować ich do zdobywania kolejnych kwalifikacji. To właśnie specjalne scenariusze lekcji mają za zadanie rozpalić wyobraźnię przyszłych inżynierów. Robotyka w szkole podstawowej to przyszłościowy kierunek, w którym będą zmierzały placówki na całym świecie.

 

Jakie pomoce dydaktyczne na zajęcia robotyki w szkole?

Przede wszystkim robotyka w szkole podstawowej powinna mieć charakter praktyczny. W tym przypadku wykłady teoretyczne nie przyniosą spodziewanych rezultatów ze względu na wysoki stopień skomplikowania zagadnień. Zajęcia z robotyki w szkole powinny opierać się o wykorzystanie pomocy dydaktycznych w taki sposób, by rozwiązywać problemy poprzez zabawę i wyciąganie wniosków z błędów.

 Do celów edukacyjnych świetnie sprawdzają się roboty współpracujące, które mogą pisać, przenosić przedmioty, grawerować i wykonywać wiele innych precyzyjnych zadań. Zajęcia z robotyki w szkole przy udziale łatwego w obsłudze oprogramowania to pierwszy krok to zdobycia przyszłościowego zawodu oraz poszerzenia swoich umiejętności twardych.

Uczniowie szkół podstawowych mogą z powodzeniem obsługiwać ramiona robotów, roboty mobilne, przenośniki taśmowe i inne urządzenia w wersji edukacyjnej. Aby odpowiednio dobrać sprzęt do poziomu nauczania, polecamy wybór zestawów dedykowanych dla najmłodszych pasjonatów robotyki.

 

Dobot Magician na zajęcia z robotyki w szkole

Jak sprawić by robotyka w szkole była interesująca? Dobot Magician to odpowiedź na to pytanie. To innowacyjne urządzenie pomaga w przeprowadzeniu badań naukowych i nauce programowania. Za sprawą dużej uniwersalności, robot jest przeznaczony także do nauki robotyki w zakresie podstawowym.

Robot Dobot Magician umożliwia wykonywanie druku 3D, rysowanie czy grawerowanie. Szeroki pakiet funkcji sprawia, że nauczyciele mają duże pole do popisu w kwestii tworzenia scenariuszy zajęć z robotyki w szkole.

Z kolei oprogramowanie Dobot Studio sprawia, że uczniowie będą mogli konfigurować parametry ramienia bez konieczności tworzenia linii kodu. Mimo to korzystając z Dobot Magician, istnieje możliwość stworzenia własnego oprogramowania w językach C++, C#, Java czy Python. Robot Dobot Magician pozwala na rozwój uczniów w wielu dziedzinach. 

 

Sprawdź więcej informacji o robocie Magician Dobot na stronie: https://edu4industry.com/produkt/dobot-magician/

 

Dwa modele Dobot Magician oraz dostępne akcesoria

Zajęcia z robotyki w szkole będą łatwiejsze, jeśli sale wykładowe zostaną zaopatrzone w produkty wysokiej klasy, takie jak Dobot Magician. Warto dodać, że produkt jest dostępny w wersji podstawowej i rozszerzonej, które różnią się od siebie pod kątem dostępnych funkcjonalności.

Pakiet rozszerzony oprócz podstawowego wyposażenia posiada jeszcze moduł Bluetooth, końcówkę z laserem, moduł Wi-Fi, a także Joystick. Wersję robota warto więc dobrać pod kątem planu zajęć, wyposażenia sali wykładowej oraz własnych potrzeb.

Robotyka w szkole podstawowej może być ciekawsza także z racji możliwość wprawienia robotów w ruch. Dobot Magician Go to robot jeżdżący, podobnie jak ROSbot XI – robot mobilny do dydaktyki i badań naukowych. Dużą zaletą modelu Go jest jego funkcjonalność. Robot zaopatrzony w sztuczną inteligencję posiada kamery, umożliwiające wykrywanie obiektów na swojej drodze.

 

Sprawdź więcej informacji na stronie: https://edu4industry.com/produkt/dobot-magician-go/

 

Dzięki algorytmowi sztucznej inteligencji robot jest w stanie przetwarzać obrazy, czytać tekst i rozpoznawać twarze. Robot jest w stanie rozpoznawać drogę, identyfikować znaki drogowe, zwraca uwagę na pieszych i jest w stanie obsługiwać robotyczne ramię w trakcie jazdy.

Do robota Dobot Magician można dokupić także pakiet AI Teaching Kit, który pozwoli najmłodszym poznać świat sztucznej inteligencji. W tym module znajdziemy planszę z kartami, obrazki, wyrazy oraz kształty. Dobot Magician z zestawem AI Teaching Kit potrafi czytać i rozpoznawać twarze oraz kształty. Dzieje się tak dzięki technologii OCR, która odpowiada za identyfikację znaków.

Połączenie robotyki i sztucznej inteligencji zaowocowało zestawem, który znacznie poszerza możliwości samego robota. Dzięki temu zajęcia z robotyki w szkole mogą być naprawdę fascynujące.

 

Podsumowanie: Edu4Industry dla edukacji

Roboty współpracujące oraz ich akcesoria to sposób na urozmaicenie zajęć z robotyki w szkole. Odpowiedni sprzęt daje szansę rozwoju uczniom i możliwość obcowania ze sprzętem wysokiej klasy. Dodatkowo urządzenia podnoszą prestiż szkoły oraz wzbudzają zainteresowanie nowych, potencjalnych uczniów i ich rodziców.

Robotyka w szkole podstawowej to szansa na dostarczenie najmłodszym praktycznej wiedzy i wychowanie specjalistów, którzy zmienią oblicze technologii. Wdrożenie dzieci w świat robotyki, automatyki oraz sztucznej inteligencji to pierwszy krok w stronę uzyskania potrzebnych kwalifikacji.

Jeśli są Państwo zainteresowani produktami, zapraszamy do zakupów na naszej stronie internetowej. W naszej ofercie znajdują się urządzenia wysokiej klasy, takie jak Dobot Magician, dostępny w wersji podstawowej oraz rozszerzonej.

Oferujemy także platformę mobilną Magician Go, która jest przeznaczona do integracji z robotem Magician Lite, oraz zbliżony do przemysłowego ramienia – Magician E6. Poza tym w naszym asortymencie znajdą Państwo wiele innych robotów współpracujących, a także kamery, czujniki, kontrolery czy stanowiska dydaktyczne. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu! 

 

Skontaktuj się z nami!