Eksperymenty Quanser nauka w praktyce: silniki i sterowniki serwo do nauki

Eksperymenty Quanser to sposób na naukę sterowania w praktyce, który ułatwia przeprowadzanie zajęć na uczelniach oraz w szkołach średnich. Możliwość połączenia z obiektami fizycznymi za pomocą wirtualnego laboratorium daje studentom więcej możliwości i sprawia, że zajęcia stają się ciekawsze. W naszej ofercie znajdziesz sprzęt wykorzystujący silniki serwo oraz sterowniki serwo do nauki. Jak to działa i dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania? Odpowiadamy.

 

Spis treści:

 

Eksperymenty Quanser, czyli nauka w praktyce

Nauka sterowania to jeden z przedmiotów, który studenci uznają za jeden z najtrudniejszych. W Edu4Industry dążymy do tego, by ułatwić zdobywanie cennej wiedzy oraz zrozumienie z pozoru skomplikowanych zagadnień. W naszej ofercie pojawiają się sprzęty, które umożliwiają również efektywną naukę zdalną. Dzięki urządzeniom dostępnym w ofercie Edu4Industry każdy otrzymuje szansę na aktywny udział w zajęciach. Eksperymenty Quanser to jedno z rozwiązań, które pozwala nie tylko na zdobycie niezbędnej wiedzy w laboratorium na uczelni, ale również w domu. 

Przykładem mogą być sprzęty wykorzystujące silniki serwo oraz sterowniki serwo. Dynamiczne symulacje w czasie rzeczywistym umożliwiają zaprojektowanie i wdrożenie systemów, które są powszechnie stosowane w przemyśle 4.0. Dzięki temu studenci mogą nie tylko łatwiej opanować wiedzę i umiejętności, ale także przygotować się do pracy w realnych warunkach. Połączenie eksperymentów Quanser z platformą Quanser QLabs Controls umożliwia wprowadzenie edukacji na wyższy poziom.

Quanser QLabs Controls

Współczesna pedagogika musi zmierzyć się z wyzwaniami, jakie stawia Przemysł 4.0. W zestawie z QLabs Controls otrzymujesz materiały dydaktyczne wykonane w przystępnym języku oraz miniwykłady w formie podcastów, które ułatwiają również samodzielną naukę. Ponadto studenci mogą zainstalować aplikację QLabs Controls na dowolnym urządzeniu z systemem iOS lub Android. Co zapewniają eksperymenty Quanser wykorzystujące silniki serwo oraz sterowniki serwo? Poniżej skupimy się na analizie tych zagadnień. 

 

Sprawdź więcej informacji na temat platformy: Quanser QLabs Controls!

 

Silniki serwo – Baza z Silnikiem Serwo

Baza z silnikiem serwo umożliwia przystępne wprowadzenie podstawowych koncepcji oraz teorii sterowania. Zyskujesz dostęp do łatwej w użyciu i intuicyjnej platformy, która umożliwia przeprowadzenie eksperymentów oraz poszerzanie wiedzy z zakresu pojęć sterowania. Baza z Silnikiem Serwo pozwala na praktyczne zastosowanie serwomotorów obrotowych. Znajdują się one w przedmiotach codziennego użytku takich jak: autofokus w nowoczesnych kamerach, tempomat w samochodzie czy kontrola prędkości w odtwarzaczu CD.

Jeżeli chcesz ułatwić swoim studentom naukę teorii sterowania, Baza z Silnikiem Serwo zapewni Ci wiele możliwości. Dzięki temu urządzeniu możesz przeprowadzić różnorodne eksperymenty poprzez połączenie go z innymi modułami. Baza z Silnikiem Serwo to przekładniowy system serwomechnizmu, który obejmuje silniki serwo w solidnej aluminiowej ramie. Odpowiada on za napędzanie mniejszego koła zębatego. Następnie ten obraca na wale nośnym większe koło środkowe. 

Quanser Baza z silnikiem serwo

Silniki serwo w bazie firmy Quanser mają dodatkowy enkoder optyczny, który służy do szacowania prędkości oraz wykrywania pozycji. Bez wątpienia Baza z Silnikiem Serwo pozwoli Ci na wdrożenie nowoczesnych metod nauczania oraz połączenie teorii z praktyką. 

 

Sprawdź więcej informacji: Baza z Silnikiem Serwo!

 

Quanser QUBE: silniki i sterowniki serwo w praktyce

Kolejnym sprzętem, który warto wprowadzić do laboratoriów na uczelni, jest QUBE Serwo od Quanser. Silniki i sterowniki serwo w tym urządzeniu są przeznaczone do nauczania mechatroniki oraz pojęć sterowania na poziomie studiów licencjackich. Dzięki tej platformie edukacyjnej możesz przeprowadzić liczne eksperymenty laboratoryjne z serwomotorami. QUBE serwo wyróżnia się elastycznością  pod względem konfiguracji. Możesz modyfikować ustawienia, projektować i wdrażać systemy za pomocą komputera PC lub mikrokontrolerów.

Platforma QUBE składa się z kompaktowego systemu serwo, który jest wyposażony w enkoder optyczny. Dodatkowo silniki i sterowniki serwo w tym urządzeniu opierają się na otwartej architekturze. Dzięki temu możesz zaprojektować oraz wdrożyć własny kontroler. System łączy się ze środowiskiem MATLAB/Simulink oraz LabVIEW. Oferta obejmuje również wirtualną platformę, której sercem jest wirtualny bliźniak QUBE Servo.

Dzięki temu możesz realizować wykłady i ćwiczenia nie tylko w tradycyjnym laboratorium, ale również wirtualnej przestrzeni. Zyskujesz możliwość przeprowadzania autentycznych doświadczeń laboratoryjnych nawet w przypadku zajęć zdalnych. Jeżeli zdecydujesz się na wirtualną platformę QUBE Servo, zyskasz 12-miesięczną subskrypcję przeznaczoną na wiele stanowisk. 

Quanser AERO

Kompatybilność z fizycznym obiektem udostępnia ponad 30 koncepcji ćwiczeń laboratoryjnych, między innymi: modelowanie, identyfikację parametrów, analizę stabilności czy modelowanie wahadła. Silniki i sterowniki serwo pozwolą Ci na przybliżenie studentom podstawowych oraz zaawansowanych zagadnień z obszaru mechatroniki. Dzięki nim przeprowadzisz angażujące zajęcia, a uczestnicy kursu będą mogli następnie realizować samodzielnie ćwiczenia i projekty bez ryzyka uszkodzeni obiektów fizycznych.

 

Sprawdź więcej informacji: Quanser QUBE!

 

Dlaczego nauka przez eksperymenty przynosi lepsze efekty?

Eksperymenty Quanser, które wykorzystują silniki i sterowniki serwo, pozwolą Ci na efektywne wykorzystanie czasu zajęć. Dzięki nim możesz w przystępny sposób przedstawić zagadnienia teoretyczne oraz umożliwić swobodne projektowanie systemów bez dodatkowych kosztów. Dostępne rozwiązania pozwolą również na prostą prezentację danych i statystyk. Eksperymenty Quanser realizują cel, jakim jest zaangażowanie uczniów oraz poprawienie wyników w nauce na średnim, a także wyższym poziomie kształcenia.

Dodatkowo każdy eksperyment wykorzystujący silniki i sterowniki serwo jest dostarczany z listą obowiązkowych oraz opcjonalnych lektur, a także filmów. Na ich podstawie możesz tłumaczyć złożone, trudne do opanowania zagadnienia. Otwarta architektura sprzętów ułatwia naukę odczytywania, przetwarzania i analizowania sygnałów, a także ingerowanie w ich strukturę. Umożliwia to efektywną pracę studentów oraz możliwość dostosowania sprzętu do indywidualnych potrzeb uczelni.

 

Kiedy warto wprowadzić zaawansowane eksperymenty Quanser: sterownik serwomechanizmów i silniki serwo?

Silnik i sterownik serwomechanizmów sprawdzi się na każdej uczelni, która chce przygotować inżynierów gotowych na wyzwania Przemysłu 4.0. Wprowadzenie eksperymentów Quanser umożliwi nabycie umiejętności opracowywania obwodów kondycjonowania sygnału, co okazuje się niezbędne w przypadku wprowadzenia własnych projektów. Rozbudowanie laboratoriów na uczelniach pomoże Ci we wprowadzeniu koncepcji “odwróconej klasy”. 

Wdrożenie innowacyjnych metod nauczania z pomocą eksperymentów Quanser umożliwia skupienie się wyłącznie na praktycznych zajęciach laboratoryjnych oraz ćwiczeniach. Z kolei materiały dydaktyczne dołączone do sprzętu pozwalają na zapoznanie się z zagadnieniami teoretycznymi we własnym zakresie. Jeżeli więc chcesz efektywniej przekazywać wiedzę studentom, przeznacz wspólny czas podczas zajęć na dyskusje oraz eksperymenty.

Eksperymenty Quanser wykorzystujące silnik i sterownik serwomechanizmów pozwolą Ci skupić się przede wszystkim na empirycznym uczeniu się. Dzięki temu studenci wiedzą, kiedy i jak wykorzystać zdobytą wiedzę w nowych sytuacjach również zawodowych.