Rok 2021 dla Edu4Industry: sięgamy po więcej

Powiedzieć, że rok 2021 był dla Edu4Industry przełomowy, to nic nie powiedzieć. W związku z tym chciałem się podzielić naszymi doświadczeniami i sukcesami z tego okresu.

 

Rozbudowa zespołu Edu4Industry

Zacznijmy od najważniejszego, czyli od ludzi. Nasz zespół wzbogacił się o 2 nowe osoby – Natalię Horodecką na stanowisku Inżyniera Sprzedaży i Michała Rutkowskiego – Inżyniera Automatyka-Robotyka. Natalia zajmuje się głównie sprzedażą, ale wspiera nas też marketingowo. Michał natomiast zapewnia wsparcie techniczne, tworzy dokumentację i szkoli naszych klientów w zakresie korzystania z dostarczanych przez nas narzędzi. Mamy więc młody, ambitny i zdolny zespół gotowy pokonywać góry. 

 

Rekordowe wyniki biznesowe

Rozbudowa zespołu nie byłaby możliwa bez wyników biznesowych. Poprzedni rok był bardzo trudny – uczelnie potrzebowały czasu, by przestawić swój sposób pracy na realia pracy zdalnej. To opóźniło przetargi i start nowych projektów. Dlatego też odetchnęliśmy, widząc, że okres marazmu minął, dając nam ręce pełne pracy w 2021 roku. Możemy się, więc pochwalić rekordowym rokiem, potrajając wynik z 2020 roku. Osiągnięcie takiego wyniku wymaga oczywiście wiele pracy.

Przez cały rok dostarczyliśmy ponad 80 zamówień.

Warto tu wspomnieć o dwóch największych – rozbudowanego zestawu robotów i czujników dla Politechniki Poznańskiej oraz linii dla programu SMSCP dla Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. W obu przypadkach planujemy nagrać film z demonstracją tych rozwiązań, więc zapraszam do śledzenia naszych mediów społecznościowych, by ich nie przeoczyć.


Roboty nie tylko do nauki…

Nie ustajemy też w ciągłym rozbudowywaniu naszej oferty. W ostatnim roku dodaliśmy do naszej oferty robopsy od Unitree i nasz czworonóg robi ogromną karierę w mediach. Nie tylko przyciąga uwagę na wszelkich konferencjach (odwiedził MMAR oraz Infoshare), ale wystąpił też

  • dwukrotnie w telewizji,

  • u znanego Youtubera – Kuba Klawiter


     

  • a nawet brał udział w nagraniu klipu muzycznego TEKTONIKA x Louis Villain – Deja Vu

  • czy pełnometrażowego filmu znanego polskiego reżysera (szczegóły za kilka miesięcy).

 

Webinary Edu4Industry

Rok 2021 był też dla nas przełomowy w zakresie marketingu. Zorganizowaliśmy 4 webinary o:

 

Jak poradziliśmy sobie z wyzwaniami stawianymi przez pandemię?

Pandemia nie pozostała jednak bez wpływu na naszą działalność. Głównym problemem, widocznym praktycznie we wszystkich gałęziach gospodarki, jest światowy kryzys na rynku półprzewodników. Większość naszych dostawców musiała wydłużyć terminy dostaw – często do 4-6 miesięcy! Jest to oczywista niedogodność dla nas i naszych klientów, z którą musimy sobie radzić. 

Drugim wyzwaniem związanym z pandemią jest ograniczona możliwość fizycznych spotkań z naszymi klientami. Zawsze byłem zwolennikiem kontaktów osobistych, chociaż muszę przyznać, że obecna sytuacja w pewnym zakresie udowodniła mi, iż kontakt zdalny też może być efektywny. W pewnym sensie my wraz z naszymi klientami uczymy się tej nowej rzeczywistości i stajemy się w niej coraz bardziej efektywni.

 

Co planujemy w 2022 roku?

Rok 2022 zaczynamy pełni ambicji i pomysłów. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszej pracy polskie technika i uczelnie z roku na rok kształcą coraz lepszych inżynierów i pną się coraz wyżej w światowych rankingach badań naukowych. Już w pierwszych dniach stycznia uczestniczyłem w spotkaniach, gdzie rozmawialiśmy o unikalnych i bardzo ekscytujących projektach.

 

Mam nadzieję, że w ciągu roku będziemy w stanie dostarczyć naszym klientom jeszcze więcej świetnej technologii.

Maciej Antonik