MATLAB Day na Politechnice Poznańskiej
W piątek, 22 marca 2024 roku, na terenie Politechniki Poznańskiej odbędzie się cykl wykładów i warsztatów zorganizowany w ramach wydarzenia MATLAB Day. Wspólnie z firmą ONT i Politechniką Poznańską zaplanowaliśmy przegląd tematów dotyczących różnorodnych aspektów wykorzystania oprogramowania MATLAB i Simulink, a także informacji na temat ogólnouczelnianej licencji.
Spis treści:
Wykłady
Wykłady będą skupiały się na dwóch głównych dziedzinach zastosowania produktów firmy MathWorks: edukacji i badań naukowych. Zachęcamy do udziału wykładowców oraz studentów, którzy już korzystają z tego oprogramowania lub planują jego wykorzystanie. Dodatkowo, planowane są warsztaty, które odbędą się w godzinach 12:15-16:15, poszerzając omawiane tematy. Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny.
Tematy wykładów:
- Nauczanie z wykorzystaniem MATLAB Campus-Wide License Maurycy Menke, ONT
- MATLAB i Simulink – zastosowanie w robotyce Konrad Kolski, ONT
- Jak zbliżyć symulację do rzeczywistości w nauczaniu teorii sterowania i robotyki? Maciej Antonik, Edu4Industry
Warsztat naszego CEO skupiony będzie na najnowszych kierunkach w nauczaniu zaawansowanych zaganień technicznych na uczelniach wyższych. Przedstawimy wykorzystanie oprogramowania MATLAB/Simulink we współpracy z narzędziami firmy Quanser.
Warszaty
W przypadku warsztatów obowiązuje rejestracja. Zachęcamy do zapisów już dziś, bo tematy robią wrażenie:
- Budowa wielodomenowego modelu pojazdu w Simscape – warsztaty poprowadzi dr Jakub Szyman, ONT
- Projektowanie algorytmu sterowania ramieniem robota z użyciem kinematyki odwrotnej w MATLABie i Simulinku – warsztaty poprowadzi Konrad Kolski, ONT
- Projektowanie i weryfikacja algorytmów sterowania z wykorzystaniem cyfrowego bliźniaka – warsztaty Edu4Industry w partnerstwie z firmą Quanser poprowadzi Paweł Lewandowski
Nasz inżynier sprzedaży przeprowadzi uczestników przez cały proces projektowania algorytmów sterowania na rzeczywistym obiekcie, którym będzie odwrócone wahadło rotacyjne. Rozpoczniemy od stworzenia modelu obiektu w Simulinku oraz sprawdzenia jego poprawności. Następnie przystąpimy do projektowania algorytmu sterowania i przetestujemy jego działanie na cyfrowej symulacji. Ostatnim etapem będzie weryfikacja działania algorytmu na rzeczywistym, fizycznym obiekcie.
W ramach warsztatu wykorzystamy następujące narzędzia:
- MATLAB i Simulink
- Quanser QUARC (dodatek do Simulinka pozwalający na łatwą implementację algorytmów sterujących na sprzęcie)
- Quanser QLabs (cyfrowe bliźniaki obiektów do sterowania)
- Quanser Qube – fizyczny model odwróconego wahadła
Cały sprzęt i oprogramowanie będzie zapewnione przez organizatorów warsztatów.
Oczekiwane są podstawowe umiejętności obsługi MATLABa i Simulinka oraz podstawy teorii sterowania.
Szczegółowe informacje i zapisy:
Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
Do zobaczenia w Poznaniu już 22 marca.