Seria Dobot CR do zastosowania w przemyśle
Dobot CR to sześcioosiowy robot współpracujący, stworzony z myślą o wykonywaniu zadań przemysłowych. Do jego największych zalet należy łatwa obsługa i wielozadaniowość, a także różnorodność dostępnych modeli. Sprawdź, co zapewnia oraz jakie korzyści płyną z automatyzacji procesów produkcyjnych. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat Dobot CR!
Spis treści:
- Dobot CR – wsparcie dla przemysłu
- Dostępne modele robotów Dobot CR
- Robot Dobot CR w edukacji
- Systemy bezpieczeństwa w robotach przemysłowych Dobot
- W jakich obszarach znajdują zastosowanie roboty Dobot CR?
- Intuicyjne programowanie i szybkie wdrożenie
Dobot CR – wsparcie dla przemysłu
Jak usprawnić produkcję w sposób nowoczesny? Dobot CR jest robotem współpracującym, czyli zaprojektowanym do kooperacji z ludźmi. Do jego głównych zalet należy bez wątpienia wysoki poziom bezpieczeństwa, dzięki któremu może wykonywać zadania wokół operatorów bez żadnych komplikacji. Cobot znajduje zastosowanie w różnych sektorach przemysłu, w tym w produkcji, montażu, pakowaniu, a także w laboratoriach oraz szkołach wyższych.
Dzięki sztywnej i stabilnej obudowie może wykonywać nawet najbardziej precyzyjną pracę z dużą powtarzalnością. Wykonany ze stopów aluminium i ABS-u robot jest lekki i nie zabiera wiele przestrzeni w magazynie czy hali produkcyjnej. Ponadto Dobot CR wyróżnia się łatwym programowaniem oraz elastycznością pod kątem wykonywania zadań, a jego liczne zalety sprawiają, że jest on cennym narzędziem w przemyśle. Poza tym roboty z serii CR posiadają funkcję uczenia się oraz odtwarzania trajektorii ruchu.
Dostępne modele robotów Dobot CR
Jeśli chodzi o dostępne modele, firma Dobot przygotowała aż sześć wersji produktu, które różnią się pod względem wagi, udźwigu oraz mocy. Dzięki temu każdy klient może dobrać sprzęt do indywidualnych wymagań. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje o dostępnych modelach Dobot CR:
Dobot CR3
Jest to najmniejszy robot z tej serii, przez co idealnie nada się do pracy przy manipulacji małych elementów. Jego udźwig wynosi 3 kg, a masa własna to 16,5 kg. Zasięg Dobota CR3 to 620 mm, dysponuje mocą 120 W oraz stopniem ochrony przed czynnikami atmosferycznymi IP54.
Dobot CR5
Nieco większy jest Dobot CR5, który waży 25 kg, przy maksymalnym udźwigu na poziomie 5 kg. Zasięg ramion liczy w tym przypadku 900 mm. Model CR5 dysponuje mocą 150 W, a stopień ochrony przed czynnikami atmosferycznymi to IP54.
Dobot CR7
Dobot CR7 to model przeznaczony dla rozwiązań wymagających nieco większego udźwigu. W tym modelu wynosi on aż 7 kg, mimo że CR7 jest lżejszy niż CR5. Wersja siódma waży 24,5 kg, a jej zasięg to 800 mm.
Dobot CR10
Do większych modeli cobotów Dobot należy CR10, którego masa własna wynosi 40 kg. Ten robot dysponuje największym zasięgiem, który liczy 1300 mm. Z kolei maksymalny udźwig sięga 10 kg. Takie parametry umożliwiają robotowi pracę z przedmiotami o większych gabarytach.
Dobot CR12
Podobnymi parametrami do CR10 charakteryzuje się robot Dobot CR12. Jego udźwig sięga 12 kg, a masa własna to 39,5 kg. Zasięg na poziomie 1200 mm pozwala na wykonywanie zadań na większej przestrzeni z zachowaniem wysokiej precyzji.
Dobot CR16
W serii CR robot z największym udźwigiem to Dobot CR16. W tym modelu udźwig na poziomie 16 kg pozwala swobodnie manipulować znacznie cięższymi elementami. Podobnie jak w modelu CR10, masa własna sięga 40 kg. Jeśli chodzi o zasięg, w CR16 wynosi on 1000 mm.
Sprawdź więcej informacji na temat dostępnych produktów na stronie: https://edu4industry.com/produkt/dobot-cr/
Robot Dobot CR w edukacji
Robot Dobot CR może być cennym narzędziem w edukacji, zwłaszcza w dziedzinie nauki i technologii. To innowacyjne ramię robota sprawdzi się w:
- programowaniu i robotyce,
- inżynierii,
- automatyzacji i produkcji,
- biologii i naukach przyrodniczych,
- zastosowaniach specjalistycznych.
Cobot należy do urządzeń umożliwiających podniesienie prestiżu uczelni i zapewniających wsparcie w prowadzeniu angażujących zajęć dla studentów. Nauka programowania na produktach z serii Dobot CR pozwala na wykonanie kroku w stronę przygotowania uczniów do wymagań stawianych przez nowoczesny przemysł. Sam robot daje duże pole do kreatywności, nauki i wyciągania wartościowych wniosków.
Systemy bezpieczeństwa w robotach przemysłowych Dobot
Roboty Dobot zostały wyposażone w szereg zabezpieczeń, które pozwalają na swobodną integrację z człowiekiem. Mogą zostać wyposażone w różnego rodzaju czujniki, takie jak czujniki siły, momentu obrotowego czy też czujniki wizyjne. Dzięki nim mogą wykrywać obiekty i przeszkody znajdujące się w pobliżu. Czujniki oraz system natychmiastowego zatrzymania umożliwiają reagowanie na zmieniające się warunki w czasie rzeczywistym. Ponadto Dobot CR został zaprojektowany zgodnie z międzynarodowymi normami oraz przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa robotów przemysłowych.
W jakich obszarach znajdują zastosowanie roboty Dobot CR?
Wiele wskazuje na to, że roboty sterujące wkrótce będą towarzyszyły nam na każdym kroku, poprawiając wydajność, jakość pracy i precyzję. Robot Dobot CR można wykorzystać w przemyśle do montażu produktów, pakowania paczek, sortowania produktów, etykietowania, obróbki CNC czy też manipulacji materiałami i narzędziami. Oprócz tego produkt znakomicie sprawdzi się w edukacji młodych inżynierów na uczelniach wyższych.
Ponadto Dobot CR może służyć do precyzyjnych manipulacji próbkami, urządzeniami pomiarowymi i narzędziami w laboratorium. Urządzenia sprawdzą się również w takich obszarach jak: paletyzacja, spawanie czy logistyka.
Intuicyjne programowanie i szybkie wdrożenie
Dobot CR jest zorientowanym na rynek robotem współpracującym, który kładzie duży nacisk na łatwość programowania i szybkie wdrożenie. Producenci wyposażyli urządzenie w szereg przydatnych funkcji – również ułatwiających obsługę. Na uwagę zasługuje tu intuicyjny interfejs, narzędzia programowania graficznego, kompatybilność z środowiskiem ROS oraz regularne aktualizacje oprogramowania.
Połączenie zaawansowanych technologii i rozwiązań przyjaznych dla użytkownika sprawia, że Dobot CR to produkt, który sprawdzi się w przypadku zaawansowanych oraz początkujących programistów. Jak widać, ten model ramion robotów ma wiele zastosowań, dzięki czemu przyczynia się w wymierny sposób do zwiększenia efektywności produkcji.