Podsumowanie roku 2023
Początek roku to czas podsumowań. O wynikach, najciekawszych projektach i perspektywach rozwoju
rozmawiamy z prezesem Edu4Industry – Maciejem Antonikiem.
Jak oceniasz miniony rok?
Powiedzieć, że rok 2023 był dla Edu4Industry przełomowy, to jak nic nie powiedzieć. Nasza spółka usamodzielniła się i przeniosła z matczynego biura wrocławskiego Procobota „na swoje” do Katowic na początku 2022 roku. Z wielu źródeł słyszeliśmy, że 2023 rok może być biznesowo trudny, ze względu na: brak KPO, wybory i związaną
z nimi niepewność polityczną, inflację wysysającą budżety uczelni, czy wciąż bardzo długie terminy dostaw. Wbrew temu – dzięki wspaniałemu zespołowi – udało nam się pokazać, że szkoły i uczelnie chcą i mogą unowocześniać swoją infrastrukturę badawczą oraz dydaktyczną.
No tak, dużo działo się nie tylko w firmie, ale również w kraju i na świecie. Czy znaleźliście czas na nowości?
Ważną częścią naszego rozwoju jest poszerzanie oferty o nowe produkty od czołowych światowych producentów. Mają one zastosowanie u naszych obecnych klientów,
ale otwierają nam też drzwi do nowych obszarów. Najważniejsze dodatki do naszej oferty w mijającym roku to:
- systemy śledzenia wizyjnego Optitrack, które są stosowane nie tylko w laboratoriach z robotyki, ale też w studiach animacji czy
u producentów gier komputerowych - ramiona robotów Dobot, w tym ich wyjątkowe rozwiązania do dydaktyki z rodziny Magician oraz ich ramiona Nova dedykowane branży HoReCa
- dydaktyczna linia produkcyjna dla kierunku (Intra-)logistyka
Czyli E4I to już nie tylko sterowniki PLC i coboty?
Oczywiście, że nadal dostarczamy sterowniki PLC, a nawet podpisaliśmy z Siemensem list intencyjny, który czyni z nas ich oficjalnego partnera w obszarze dydaktyki.
Natomiast stale poszerzamy grono naszych partnerów biznesowych. W 2023 r. przybyło ich 5, a rok 2024 rozpoczynamy dopinaniem współpracy z kolejną marką z branży robotyki.
To może jakieś krótkie podsumowanie waszego roku w liczbach?
Udało nam się zrealizować 89 projektów! To rewelacyjna liczba, z której jesteśmy bardzo dumni.
Szkoły, uczelnie i firmy – przy naszym wsparciu merytorycznym – wzbogaciły się m.in. o 83 sterowniki PLC, 20 robotów kołowych, 7 robotów kroczących oraz 12 ramion robotów.
Dostarczaliśmy do takich krajów jak Polska, Czechy, Słowacja, a nawet… Mauritius czy Kazachstan.
A najciekawsze realizacje?
Było ich dużo, ale jeśli muszę wybrać kilka to będą to:
- wyposażenie Ośrodka Testowania Robotów Kosmicznych pod Poznaniem,
- dostawa dwóch robotów Boston Dynamics SPOT dla dwóch czołowych uczelni technicznych w Polsce,
- dostawa 7 robotów mobilnych wraz z czujnikami oraz kontrolerami dla Politechniki Czeskiej w Pradze,
- dostawa linii dydaktycznej do nauczania intralogistyki dla Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu.
Maćku, to jakieś podsumowanie podsumowania? 😊
Rok 2024 zaczynamy mocno – z zespołem dwukrotnie większym niż przed rokiem (6 zamiast 3), z ambitnymi planami marketingowymi, silnym zespołem sprzedaży oraz wyjątkowymi produktami w portfolio. Bądźcie z nami!